Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

Elektroenerģija

Eksperti skaidro: kā notiks pāreja uz atjaunīgo elektroenerģiju

Pasaules lielvalstīs pieņemtās enerģētikas attīstības stratēģijas un prakse ir pierādījušas, ka atkarības samazināšana no fosilā kurināmā ir galvenais priekšnosacījums videi draudzīgas attīstības veicināšanai enerģētikas jomā. Pirmkārt, mums būtu jāstiprina centieni attīstīt atjaunīgo enerģiju un ievērojami jāpalielina saules un vēja enerģijas īpatsvars, lai atjaunīgie enerģijas avoti pakāpeniski aizstātu fosilo kurināmo kā galveno elektroenerģijas avotu. Otrkārt, attiecībā uz enerģijas patēriņu mums būtu ievērojami jāsamazina fosilā kurināmā patēriņš, ieviešot zaļo enerģiju vairākās nozarēs. Sīkāk par ilgtspējīga enerģijas patēriņa ieviešanas soļiem stāsta Huawei eksperti.

Latvenergo: Pēc desinhronizācijas ar BRELL tīklu, lai stabilizētu elektroenerģijas sistēmu varētu izmantot kodolstacijas

Baltijas reģions pēc desinhronizācijas ar Krievijas un Baltkrievijas elektroapgādes loku BRELL un pievienošanās Centrāleiropas tīklam būs vienīgais pasaulē ar tik daudz līdzstrāvas savienojumiem, tāpēc sistēmas stabilizēšanai nākotnē varētu izmantot arī kodolstacijas, šodien konferencē "Nukleārā enerģija Latvijā" stāstīja AS "Latvenergo" Izpētes un attīstības direktors Māris Balodis.

Enerģētisko alternatīvu meklējumos

Krievijas iebrukums Ukrainā novedis arī pie strauja energoresursu, tostarp degvielas, cenu kāpuma rietumvalstīs, un Eiropa šajā ziņā ir dramatiski atkarīga no Krievijas piegādēm. Kādas ir tās cerības atteikties no agresora enerģētiskajiem apskāvieniem un atgriezties pie patērētājiem pieņemamām cenām?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide