Laika ziņas
Šodien
Migla

Vācijā varēs oficiālos reģistros norādīt "trešo dzimumu"

Vācijas iedzīvotājiem turpmāk dzimuma identifikācijai oficiālos reģistros līdzās divām līdz šim bijušajām izvēlēm būs arī trešā, kas ļaus norādīt, ka dzimums ir "atšķirīgs", ceturtdien nolēma Vācijas likumdevēji.

Parlaments šādi izpildīja Vācijas augstākās tiesas prasību, kas pērn bija nolēmusi, ka cilvēkiem ir jābūt iespējai reģistrēties ne tikai kā vīriešiem vai sievietēm, liekot varasiestādēm radīt iespēju izvēlēties trešo identitāti vai arī pavisam atsacīties no dzimuma reģistrēšanas.

Lēmums tika pieņemts, izskatot prasības iesniedzējas lietu, kas nesekmīgi bija centusies panākt, ka viņas dzimšanas reģistrā dzimums tiek nomainīts no "sieviešu" uz "starp/atšķirīgs" vai "atšķirīgs".

Līdz šim vienīgā alternatīva cilvēkam, kas nevēlējās tikt identificēts kā vīrietis vai sieviete, bija atstāt atzīmes vietu par dzimuma identitāti neaizpildītu.

Tomēr aktīvistu organizācijas un opozīcijas politiķi apgalvo, ka ar pieņemtiem grozījumi nav pietiekami. Vairumā gadījumu cilvēkiem, lai tiktu mainīts dzimuma statuss, ir jāuzrāda ārsta atzinums.

Top komentāri

Bībele saka, ka visa radība ir neti
B
Kura mauka tad nu ir pacēlusi galvu, lai CITAS maukas ķengātu? Ir taču vienalga vai maukai viens vai 50 dzimumi, no tā viņa tiklāka NETOP.
to islāmticīgais
t
Kad tu nosprāgsi, Vācija VAIRS nebūs izmirstoša, savukārt Zeme DAUDZ tīrāka taps.
Irlielāmērāticams
I
ka šis ievērojami veicinās dzimstību un Vācija drīz vairs nebūs 10 izmirstošāko valstu sarakstā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kritizē Trampu par draudiem un izrādīšanos(17)

Protestu pāraugšana sadursmēs ar policiju un veikalu izlaupīšanas vairākās ASV lielpilsētās pirmdienas vakarā sekoja prezidenta Donalda Trampa draudiem izvest ielās bruņotos spēkus nekārtību aps...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits