Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Dzimumu līdztiesība

Ministru prezidente uzrunā ANO uzsver dzimumu vienlīdzības nozīmi

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), uzrunājot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālo asambleju, uzsvēra dzimumu vienlīdzības nozīmi, kā arī nosodīja Krievijas īstenoto seksuālo vardarbību pret Ukrainas sievietēm, sacīja Ministru prezidentes preses sekretārs Aleksis Zoldners.

Sievietes aktīvi izglītojas un arvien biežāk ieņem vadošus amatus

Gan Eiropas Savienības, gan Latvijas darba tirgus normatīvais regulējums sievietēm un vīriešiem paredz vienādas tiesības. Tomēr reālajā dzīvē joprojām varam novērot, ka dzimums Latvijas darba tirgū spēlē visai nozīmīgu lomu, jo ir novērojamas būtiskas atšķirības gan izvēlētās profesijas un iegūtās izglītības jomā, gan arī atalgojuma ziņā.

Kritiskākie virzieni saistībā ar dzimumu līdztiesību Latvijā patlaban ir izglītība, darba un ģimenes līdzsvars

Kaut arī zinām, ka pasaule ir daudzveidīga un cilvēki – atšķirīgi, ne vienmēr apzināmies, ka tā ir vērtība. Lai sekmētu izpratni, ka dažādība ir ieguvums, nevis traucēklis, un veidotu iekļaujošu un saliedētu sabiedrību, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) īsteno apjomīgu projektu, kura ietvaros jau trešo gadu organizē arī informatīvo kampaņu Atvērtība ir vērtība. Ik gadu kampaņa fokusējas uz konkrētu tēmu. Iepriekš jau runāts par bēgļiem un etnisko dažādību, bet šogad tematiskais ietvars ir dzimumu līdztiesība Latvijā. Kampaņas mērķis ir vairot izpratni par šo tēmu un identificēt diskriminācijas riskus un rīcības scenārijus to mazināšanai darba tirgū, izglītībā, profesijas izvēlē un ģimenes dzīvē. Kampaņu, kas ilgs visu gadu un iesaistīs darba devējus, strādājošos un jauniešus, šonedēļ atklāja ar devīzi – "Spēj viņš – spēj viņa! Spēj viņa – spēj viņš!".

Lībiņa-Egnere: Dzimumu līdztiesības jomā Latvija uzrāda ievērojamu progresu

Latvija panākusi būtisku progresu dzimumu līdztiesības veicināšanā un, pateicoties mērķtiecīgiem soļiem un pārdomātai politikai, sekmē sieviešu diskriminācijas izskaušanu, šodien ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas 75.sesijā Ženēvā, Šveicē sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Eiropas politikā aizvien dominē vīrieši, tomēr sieviešu līdzdalība pieaug

Vasarā Eiropas Parlaments (EP) par pirmo sievieti Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amatā ievēlēja bijušo Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu. Kandidējot uz Eiropas Savienības augstāko amatu, Leiena norādīja, ka viena no viņas prioritātēm ir dzimumu paritāte EK sastāvā, ko veido 27 komisāri (bez Lielbritānijas). EP šonedēļ apstiprināja jauno EK sastāvu, kas oficiāli darbu sāks 1. decembrī. Jaunajā EK būs 12 sievietes, ieskaitot Leienu. Tas ir rekordliels sieviešu skaits EK komisāru sastāvā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide