Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Yandex.Taxi atzīst, ka sniedz informāciju drošības struktūrām

Krievijas taksometru uzņēmums Yandex.Taxi apstiprinājis, ka informāciju par taksometru lietotāju braucienu vēsturi sniedz drošības struktūrām, vēsta Krievijas tīmekļa medijs Mediazona.

Uzņēmuma preses sekretāre Natālija Rožkova to atzinusi atbildē tīmekļa medijam.

29.februārī ziņu lietotnē Baza tika publicētas bijušā policista Igora Ļahoveca liecības. Izmeklētāji uzskata, ka Ļahovecs ir organizējis lietas falsifikāciju pret medija Meduza Maskavas korespondentu Ivanu Golunovu. Kā pastāstījis Ļahovecs, viņš žurnālista adresi uzzinājis, pieprasot Yandex.Taxi viņa braucienu vēsturi.

Rožkova medijam Mediazona norādīja, ka Yandex.Taxi ir pienākums sniegt datus, atbildot uz oficiāliem drošības struktūru pieprasījumiem.

"Tā ir parasta lieta, ka tiesībsargājošās struktūras savos pieprasījumos neziņo par lietas detaļām, to, vai cilvēks ir aizdomās turamais, vai gluži pretēji - cietušais. Mēs no prakses zinām, ka informācijas sniegšana ir svarīga noziegumu atklāšanai un dažkārt palīdz glābt kādam dzīvību," viņa skaidroja.

Yandex.Taxi Starptautiskā preses dienesta vadītāja Natālija Žuravļova aģentūrai LETA norādīja, ka atbilstoši Krievijas likumdošanai visām organizācijām un uzņēmumiem Krievijā ir pienākums sniegt datus valsts iestādēm, ja ir saņemts oficiāls pieprasījums atbilstoši likumam. 

Viņa skaidroja, ka tas attiecas arī uz Yandex.Taxi pakalpojumu, bet uzsverot, ka uzņēmums atbild tikai uz pieprasījumiem, kas ir sastādīti un iesniegti Yandex.Taxi juridiskajam departamentam, stingri ievērojot likumu (tas nozīmē oficiālu pieprasījumu vēstules formā ar nepieciešamajiem parakstiem un zīmogiem, ko iesniedzis likumsargs, kuram ir pilnvaras to darīt, nevis pieprasījumu e-pastā). Viņa piebilda, ka uzņēmums nekad nesūta šos datus, izmantojot e-pastu, telefonu vai saziņai paredzētās lietotnes.

"Apgalvojums, ka Yandex.Taxi nav iekļauts informācijas izplatītāju reģistrā, līdz ar to tam nav pienākuma sniegt informāciju un datus pēc valsts iestāžu pieprasījuma, nav patiess. Krievijas likums attiecas uz visām organizācijām un uzņēmumiem," norādīja Žuravļova. 

Tāpat viņa uzsvēra, ka Yandex.Taxi lietotni Latvijā pārvalda Nīderlandē reģistrētais uzņēmums Yandex.Taxi B.V, kas stingri ievēro Eiropas Savienības (ES) likumdošanu, tajā skaitā arī Vispārīgo datu aizsardzības regulu (GDPR). 

"Taču jebkurā gadījumā, pat ja Krievijas varas iestādes nolemj oficiāli pieprasīt informāciju no Yandex.Taxi B.V, tām nav tiesiska pamata to darīt tiešā veidā. Tām ir stingri jāievēro noteiktās starptautiskās procedūras, piemēram, jāvēršas pie Interpola ar oficiālu pieprasījumu," skaidroja Žuravļova. 

Krievijas Izmeklēšanas komiteja janvārī paziņoja, ka saistībā ar Golunova aizturēšanu, pamatojoties uz safabricētām apsūdzībām narkotiku tirdzniecības mēģinājumā, Krievijā aizturēti pieci bijušie policisti.

Golunovs tika aizturēts pērn jūnijā Maskavā, pamatojoties uz policijas safabricētiem pierādījumiem, kas it kā liecināja, ka viņš mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu.

Par šādu noziegumu Krievija draud desmit līdz 20 gadu cietumsods.

Golunovs uzstāja, ka ticis iegāzts, un žurnālista atbalstītāji pauda pārliecību, ka ar narkotiku lietu viņš tiek sodīts par darbu žurnālistikā.

Golunova aizturēšana izprovocēja veselu kampaņu viņa atbalstam, un neilgi pēc tam viņš tika atbrīvots un pret viņu izvirzītās apsūdzības tika atceltas.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc notikušā atcēla no amatiem divas augsta ranga policijas amatpersonas un sabiedrībā aktualizējās jautājumi par to, kā strādā Krievijas policija.

pievienota 6.-10. rindkopa

Top komentāri

Bijušais zemessargs
B
Kāpēc utaino okupantu firma strādā Latvijā ??? Kāpēc neaizliedz čekistu izveidoto kompāniju??? Ko dara mūsu ''lieliskie'' drošības dienesti???
Vecsčekists
V
Neesiet taču naivi! Visi, kam ir ciešs sakars ar cilvēku masām , vairāk vai mazāk sadarbojas ar policejiskām struktūrām. Tāpēc jau arī ir izdevīgi izveidot tādus likumus, lai visi justos mazliet vainīgi un gribētu sev iestrādāt nedaudz imunitātes pret valsts teroru. Sarakstu varat stādīt pēc savas fantāzijas - prostitūtas, taksisti, restorānu personāls, pastnieki, kurjeri, mežsargi, utt. ... .
Latvju puika
L
Nevajag mums Latvijā šo okupantu kantori ! Nekad neizmantošu !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lielbritānijā jauni Covid-19 ierobežojumi(2)

Atkal strauji palielinoties ar jauno koronavīrusu inficēto skaitam, Apvienotās Karalistes valdība nolēmusi ieviest stingrākus ierobežojumus, par kuriem otrdien informēja Lielbritānijas premjermi...

Minskā notikusi Lukašenko inaugurācijas ceremonija(32)

Minskas Neatkarības pilī trešdien notikusi līdzšinējā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko inaugurācijas ceremonija, kas līdz pēdējam brīdim tikusi turēta noslēpumā, ziņo baltkrievu neatka...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits