Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Krievijā saskaņā ar likumu pret "ekstrēmistiem" cietumsodu piespriež sešiem Jehovas lieciniekiem

Krievijas dienvidrietumos Saratovā cietumsods piespriests sešiem Jehovas lieciniekiem, kuru reliģisko organizāciju Krievija pasludinājusi par aizliegtu un ekstrēmistisku organizāciju. Tiesa visus sešus atzina par vainīgiem līdzdalībā ekstrēmistu organizācijā. Viņiem piespriesti cietumsodi no diviem līdz trim ar pusi gadiem, ziņo konfesijas galvenais birojs Ņujorkā. Visi seši notiesātie plānojot pārsūdzēt spriedumu.

Jehovas liecinieku preses pārstāvis Džerods Lopess pavēstīja, ka sešiem cilvēkiem Krievijā cietumsods piespriests par miermīlīgu kristiešu lūgšanu.

Krievija 2017. gadā aizliedza Jehovas lieciniekus un pasludināja šo sektu par ekstrēmistu organizāciju. ASV Valsts departaments tādu raksturojumu nodēvējis par kļūdainu.

Iepriekš Krievijā cietumsods tika piespriests vienam Jehovas lieciniekam. Dānijas pilsonis Deniss Kristensens tika aizturēts 2017. gada maijā Orlā, Krievijas rietumos, mēnesi pēc tam kad, Krievijas Augstākā tiesa aizliedza Jehovas lieciniekus. Februārī tiesa viņam piesprieda sešu gadu cietumsodu. Spriedums izraisīja plašu nosodījumu gan Krievijā, gan ārvalstīs.

Līdz septembri apsūdzības izvirzītas 251 Jehovas lieciniekam, 41 atrodas pirmstiesas apcietinājumā vai cietumā, 23 ir noteikts mājas arests un vairāk nekā simt citiem ir noteikti cita veida brīvības ierobežojumi, vēsta reliģiskā grupa.

Krievija pret Jehovas lieciniekiem ar aizdomām izturējusies jau gadu desmitiem saistībā ar organizācijas sekotāju uzskatiem par militāro dienestu, balsošanu un valdības autoritāti kopumā.

Top komentāri

Ciemiņš
C
Nu cietums Jehovas lieciniekus neapturēs. Viņu uzskati ir dzelžainu, kaut kad tajā ir.
Neslāvs
N
Ekstrāmisti ir maskavijas "pravoslavnie", gatavi iesvētīt pat Sibīrijas mēra baciļus...
krievnacisti ir ekstrēmisti
k
Tie, ar imperatoru Pūķinu priekšgalā, necieš nekādu konkurenci. Pat Āfrikas zemēs ir demokratija, bet Krievu impērijā tā vēl nav ievesta.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits