Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cilvēktiesības

Neviena partija nevienā valstī nevar pārstāvēt visu nāciju

Par cilvēktiesību situāciju Ungārijā un Polijā, autoritārisma tendencēm Austrumeiropā un to, ka vienai partijai nav tiesību runāt visas nācijas vārdā, ar Human Rights Watch (HRW) Eiropas mediju direktoru Endrū Stroelainu sarunājas Andis Sedlenieks.

Krievijā saskaņā ar likumu pret "ekstrēmistiem" cietumsodu piespriež sešiem Jehovas lieciniekiem

Krievijas dienvidrietumos Saratovā cietumsods piespriests sešiem Jehovas lieciniekiem, kuru reliģisko organizāciju Krievija pasludinājusi par aizliegtu un ekstrēmistisku organizāciju. Tiesa visus sešus atzina par vainīgiem līdzdalībā ekstrēmistu organizācijā. Viņiem piespriesti cietumsodi no diviem līdz trim ar pusi gadiem, ziņo konfesijas galvenais birojs Ņujorkā. Visi seši notiesātie plānojot pārsūdzēt spriedumu.

ANO komisāre aicina Bruneju atteikties no notiesāto nomētāšanas ar akmeņiem

ANO augstā cilvēktiesību komisāre Mičela Bačeleta pirmdien aicinājusi Bruneju atteikties no likumiem, kas paredz sodīt ar nāvi tos, kas stājušies homoseksuālās attiecībās, un laulības pārkāpējus. Portāls Diena.lv jau vēstīja, ka Bruneja nonākusi pēdējā fāzē 2014. gadā izsludināto bargo likumu ieviešanā, Proti, no trešdienas par augstākminētajām darbībām, kas Brunejā skaitās kriminālpārkāpums, vainīgie tiks nomētāti ar akmeņiem līdz nāvei.

Brunejā par homoseksuāliem sakariem nomētās ar akmeņiem līdz nāvei

Nākamnedēļ nelielajā Dienvidaustrumāzijas karalistē Brunejā, kur absolūti lielākā daļa ir sunnītu musulmaņi, stājas spēkā likums, kas par stāšanos homoseksuālās attiecībās vai par laulības pārkāpšanu paredz nāvessodu, notiesāto nomētājot ar akmeņiem, vēsta CNN.

HRW ziņojums: Seksuāla vardarbība pret sievietēm Ziemeļkorejā ir ikdiena

Ziemeļkorejā - valstī, kurā jau tā lielākajai daļai cilvēku, kas nav pietuvināti valdošajai elitei, dzīve nav rožaina, - vēl krietni smagāk klājas sievietēm, kuru liktenis nereti ir vīriešu rokās un tas, kā beigsies šī diena, atkarīgs no konkrētā policista, karavīra, valdības darbinieka nodomiem. Ar šādiem skarbiem secinājumiem apjomīgā ziņojumā klajā nākusi cilvēktiesību aizstāvju organizācija Human Rights Watch (HRW), kuras darbinieki pētījuma ietvaros intervējuši 54 no Ziemeļkorejas aizbēgušos.

Sencova māsa norāda, ka Sencovs pēc badastreika pārtraukšanas var neizdzīvot

Krievijā ieslodzītais ukraiņu režisors Oļehs Sencovs, kurš šomēnes pārtrauca 145 dienas ilgo badastreiku, var neizdzīvot, jo viņa veselība ir smagi iedragāta, otrdien paziņojusi Sencova māsa Natālija Kaplana. "Gandrīz visi viņa orgāni ir smagi bojāti, tostarp aknas, sirds un smadzenes," žurnālistiem pastāstīja Kaplana.

Jaunzēlāndē sašutums par likumu, kas ļauj robežsargiem pieprasīt piekļuvi datiem viedtālruņos

Cilvēktiesību aktīvisti pauduši asu kritiku Jaunzēlandē nupat pieņemtam likumam, saskaņā ar kuru ceļotājiem uz robežas jāļauj robežsargiem un muitniekiem piekļūt datiem savā telefonā vai jebkurā citā ar paroli, sejas, pirkstu nospiedumu atpazīšanas tehnoloģiju vai citu metodi aizsargātā elektroniskajā ierīcē. Atteikšanās gadījumā draud visai ievērojams naudas sods - pieci tūkstoši Jaunzēlandes dolāru jeb aptuveni 2,8 tūkstoši eiro, ziņo CNN.

Par Krievijā ieslodzīto Sencovu satraucies arī ANO ģenerālsekretārs

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs ir satraukts par Krievijā ieslodzītā Ukrainas režisora Oļeha Sencova stāvokli, kurš badojas jau 109 dienas, paziņojis ANO preses sekretārs Stefans Dižarriks. Pirms divām nedēļām ANO eksperti pavēstīja, ka Sencova dzīvībai draud briesmas un aicināja Krievijas varasiestādes viņu bez priekšnosacījumiem steidzami atbrīvot.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide