Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +15 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Vairākos Krievijas medijos parādījušās publikācijas, attaisnojot Staļina deportācijas

Vairākos Krievijas medijos parādījušās plašas publikācijas par Staļina rīkotajām deportācijām, kurās dažādi "vēsturnieki" attaisno 1941.gada masveida izsūtīšanas.

Krievijas valsts radiostacija "Goloss Rosii" apjomīgā publikācijā ar nosaukumu "Genocīds, kura nebija", apgalvo, ka Baltijas valstu varas iestādes, runājot par baltiešu deportācijām uz Sibīriju, cenšas sabiedrībā uzkurināt rusofobisku noskaņojumu. "Deportācijas bija, taču šo traģēdiju nedrīkst dēvēt par genocīdu. Lielākā daļa pārceļotāju bija krievi," apgalvo radiostacija.

Pēc Krievijas mediju ziņotā, "1941.gadā Staļins pieņēma lēmumu uz laiku uz Sibīriju un Kazahstānu pārcelt visus Hitleram lojālos iedzīvotājus. (..) 1941.gada 14.jūnijā no Baltijas tika deportēti daži desmiti tūkstoši cilvēku. Turklāt tie nebija tikai baltieši, bet arī krievi un ebreji".

"Vienīgais pārcelšanās kritērijs bija simpātijas pret nacismu, bet ne nacionalitāte," radiostacijai apgalvoja tautiešu juridiskās palīdzības centra "Maskava - krieviem" vadītājs Mihails Joffe, kas savulaik tiesā aizstāvēja noziegumos pret cilvēci apsūdzētos Nikolaju Larionovu un Vasiliju Kononovu.

"Šī cilvēku grupa tika pārcelta, ņemot vērā tuvojošos karu. Tās bija personas, kas bija lojālas vācu režīmam, faktiska piektā kolona. Tāpēc 1941.gada notikumi nav genocīds. Turklāt liecības, ka vairums cilvēku nomira transportēšanas laikā, neatbilst vēsturiskajiem materiāliem," sacīja Joffe.

Savukārt fonda "Vēsturiskā atmiņa" direktors Aleksandrs Djukovs, kas Latvijā ir pasludināts par "persona non grata", izteicās, ka vairums deportēto bija krievu tautības, "tāpēc par latviešu, igauņu vai lietuviešu genocīdu nevar runāt". Djukovs arī piesauc Latvijas sabiedrībā "pieaugošo rusofobiju un nacisma atdzimšanu".

Publikācijas noslēgumā Goloss Rosii secina, ka "neskatoties uz vēsturnieku visiem secinājumiem, Baltijas valstu prezidenti turpina uzstāt, ka Padomju Savienība viņus okupēja".

Kā jau ziņots, ar līdzīgiem komentāriem nācis klajā politiķis Aleksandrs Giļmans (PCTVL), apšaubot 1941.gada 14.jūnija politisko represiju traģiskumu. Krieviski iznākošajā laikrakstā "Čas" Giļmans par mītiem nodēvē vairākas lietas, par ko Latvijā tiek runāts saistībā ar šīm represijām.

Top komentāri

hmmm
h
"1941.gadā Staļins pieņēma lēmumu .. pārcelt visus Hitleram lojālos iedzīvotājus...Turklāt tie nebija tikai baltieši, bet arī krievi un ebreji". ------------------------------------ Putinam vajadzētu saviem propogandistiem samazināt algu. Šitā ar formālo loģiku nedraudzēties. Izrādās krievi un ebreji ir HITLERAM LOJALI iedzīvotāji. Liet samazgas ir katra paša sridsapziņas jautājums. Taču būt muļkiem tas gan nav stils.
Politpesimists
P
Vēsturniekiem būtu jāpapēta deportēto nacionālais sastāvs un kādi likteņi piemeklēja deportētos. Man 1941.gada deportāciju aculiecinieki stāstīja, ka 1941.gad deportēja, pārsvarā, inteliģenci un ļoti reti kurš no turienes atgriezās. Tiešām, arī krievus un ebrejus nepažēloja. Kāpēc viņi bija jāpažēlo, ja viņi tikai 20-30-os gados izbēga no boļševiku Krievijas uz Latviju. Šie cilvēki bija nolemti nāvei. Ģiļmans kaut ko runā par ģimeņu deportācijām un viņš personīgi tās esot pārdzīvojis. Domāju, tā būt nevarēja - viņš vēl nebija piedzimis. Tad čekisti un vietējie kolaboracionisti inteliģenci "iztvēruši" pa vienam, pat uz ielas. Tā no Rīgas ielas uz mūžīgiem laikiem pazuda viens mammas brālēns - LU absolvents.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits