Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +10 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 22. maijs
Emīlija

Josifs Staļins

Mauzolejā diviem vietas nepietika

Pirms 60 gadiem no mauzoleja Maskavas Sarkanajā laukumā paklusām tika iznestas un nekropolē pie Kremļa sienas apbedītas savulaik visuvarenā PSRS līdera Josifa Staļina mirstīgās atliekas.

Jekaterinburgā iedzīvotāji sašutuši par Staļina kalendāru

Jekaterinburgā daļa vietējo iedzīvotāju sašutuši par kādas grāmatnīcu ķēdes sortimenta izvēli. Proti, tur pa 450 rubļiem jeb aptuveni 6,5 eiro nopērkams diktatoram Josifam Staļinam veltīts 2018. gada kalendārs, kas stendā novietots blakus Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam veltītam kalendāram.

Krievijā pieaugusi vēlme iemūžināt Staļinu

Krievijas prezidenta Vladimira Putina valdīšanas ērā liktais uzsvars uz uzvaru karā kā nācijas vienotāju un galveno atzīmējamo sasniegumu vēsturē nesis augļus arī tā laika līderu idealizēšanā. Palielinoties Georga lentīšu izmēriem pie Krievijas pilsoņu krūtežas, vēl straujāk pieaudzis to Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri glorificē Josifu Staļinu, piekrītot, ka jāceļ viņam pieminekļi, un attaisnojot viņa vadītās represijas.

Krievijā atklāts Staļina centrs

Penzā, Krievijas Federācijas Eiropas daļā, pirmdien PSRS vadītāja Josifa Staļina dzimšanas dienā atklāts Staļina centrs, pavēstīja vietējie komunisti.

Prokrievisko separātistu kontrolētajā Luhanskā atklāj pieminekli Staļinam

Krievijas atbalstīto kaujinieku kontrolētajā Ukrainas austrumu pilsētā Luhanskā Krievijas komunistu partijas un pašpasludinātās Luhanskas tautas republikas (LTR) pārstāvji atklājuši pieminekli padomju tirānam Josifam Staļinam.Kā paziņoja Luhanšinas komunistu savienības pārstāvis Oļegs Popovs, krūšutēls Staļinam atklāts par godu viņa dzimšanas dienai.

Krievijā uzstādīti vēl divi Staļina pieminekļi

Krievijas Komunistiskā partija ceturtdien paziņoja, ka tā vienas dienas laikā ir atklājusi divus pieminekļus asiņainajam padomju tirānam Josifam Staļinam, skaidrojot, ka pieminekļu atklāšana ir apliecinājums diktatora augošajai popularitātei.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide