Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Saasinoties situācijai ap Gazas joslu, draud izjukt miera centieni

Saasinoties situācijai ap Gazas joslu, Izraēlas uzlidojumos palestīniešu anklāvā dzīvību zaudējot četriem, bet palestīniešu kaujinieku raķešu triecienos Izraēlā vienam cilvēkam, apdraudēti centieni panākt vairākus mēnešus ilgušo nekārtību apturēšanu.

Situācijas saasināšanās izraisījusies pēc svētdien notikušās Izraēlas specvienību operācijas Gazas joslā, ko palestīniešu anklāvā valdošā kustība Hamas solījusi atriebt.

Izraēlas armija paziņojusi, ka tā devusi triecienu vairāk nekā 100 kaujinieku objektiem, reaģējot uz vairāk nekā 370 raķetēm, kas pirmdien un otrdien izšautas no Gazas joslas.

Pretraķešu aizsardzības sistēma pārtvērusi vairāk nekā 100 raķetes, vairums pārējo nokritušas neapbūvētās teritorijās, bet dažas trāpījušas dzīvojamiem namiem un citām civilām būvēm.

No ēkas drupām Aškelonā, Izraēlas dienvidos, izceltas vīrieša mirstīgās atliekas, kā arī ievainota sieviete, kas atrodas kritiskā stāvoklī.

Mirušais identificēts kā palestīnietis. Policija cenšas noskaidrot, kāpēc viņš atradies Aškelonas ēkā.

Mediķi iepriekš ziņoja, ka ievainoti 20 izraēlieši, bet Gazas joslas veselības ministrija vēstīja, ka Izraēlas uzlidojumos nogalināti trīs palestīnieši un ievainoti deviņi.

Kaujinieku organizācija Palestīnas atbrīvošanas tautas fronte apliecināja, ka nogalināti divi tās kaujinieki, bet trešais esot organizācijas Islāma džihāds bruņotā spārna loceklis.

Palestīniešu civilists, kurš bija guvis ievainojumus Izraēlas izlidojumā, otrdien nomiris, pavēstīja Gazas joslas veselības ministrija.

Vardarbības uzliesmojums noticis laikā, kad nekārtības uz Gazas joslas un Izraēlas robežas jau sāka pierimt.

Pēdējo nedēļu laikā Izraēla atļāvusi Katarai sniegt Gazas joslai palīdzību vairāku miljonu dolāru vērtībā algām, kā arī degvielu, lai sekmētu elektrības krīzes atrisināšanu.

Izraēlas specvienības operācijas gaitā Gazas joslā svētdien vakarā tika nogalināti astoņi cilvēki, un Hamas solījis to atriebt.

Svētdien bojāgājušo vidū ir Izraēlas armijas virsnieks un Hamas bruņotā spārna vietējais komandieris.

Izraēlas un Gazas joslas palestīniešu kaujinieku starpā kopš 2008.gada notikuši trīs kari, un nesenās nekārtības daudzos raisa bažas, ka var izraisīties ceturtais.

Mediji ziņo, ka otrdienas rītā pulcēsies Izraēlas drošības kabinets, kas var izlemt jautājumus par kara uzsākšanu.

"Latvija ar pieaugošām bažām vēro situācijas saasināšanos Gazas joslā un tās tuvumā un ziņas par bojāgājušajiem Izraēlas un palestīniešu pusē. Aicinām Izraēlas valdību un palestīniešu varas iestādes veikt visu iespējamo, lai pārtrauktu turpmāku vardarbības eskalāciju un situācijas destabilizāciju reģionā. Atbalstām ANO un citu starptautisko vidutāju centienus atjaunot mieru reģionā, kam nepieciešama nekavējoša un izlēmīga iesaistīto pušu rīcība," šorīt paziņojusi Latvijas Ārlietu ministrija.

pievienots ĀM komentārs pēdējā rindkopā

Top komentāri

TrollisJT
T
Miera centieniem Gazas joslā ir trīs iespējamās perspektīvas. NEKAD! NEKAD! NEKAD!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits