Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Gazas josla

Saasinās vardarbība palestīniešu teritorijās

Sadursmes starp palestīniešiem un Izraēlas drošības spēkiem turpinājās arī otrdien, kad Gazas joslā apbedīja daļu no 58 pirmdien protestu laikā nogalinātajiem palestīniešiem. Viņi piedalījās demonstrācijās pret ASV vēstniecības atklāšanu Jeruzalemē, kuras austrumu daļu palestīnieši redz kā savas nākotnes valsts galvaspilsētu. Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu taisnojās, ka ebreju karavīri bijuši spiesti atklāt uguni uz protestētājiem, lai aizsargātu savas valsts robežu. Gazā valdošā radikālā kustība Hamas ir solījusi atriebties par nogalinātajiem palestīniešiem.

ANO izsakās skarbi par Izraēlas armijas rīcību Gazas joslā

Šķiet, ka visi Gazas joslā protestējošie palestīnieši "atbilst tam", ka viņus drīkst nošaut Izraēlas armijas karavīri, neraugoties uz to, vai protestētāji rada tiešus draudus, otrdien pavēstīja ANO cilvēktiesību biroja pārstāvis sakariem ar presi Rūperts Kolvils.

Sadursmēs pie Gazas joslas robežas upuru skaits aug - jau 52 nogalinātie

Protestētāju un Izraēlas spēku sadursmēs uz Gazas joslas un Izraēlas robežas nogalināti 52 palestīnieši un vairāk nekā 900 ievainoti, paziņojusi Gazas joslas Veselības ministrija. Tas ir lielākais vienā dienā nogalināto palestīniešu skaits kopš 2014. gadā notikušā kara starp Izraēlu un grupējumu Hamas, kas kontrolē Gazas joslu. Sadursmes izcēlušās piecos punktos gar Gazas joslas robežu.

Gazas joslā izsludināts ģenerālstreiks

Pirmdien Gazas joslā izsludināts ģenerālstreiks un slēgti uzņēmumi, skolas un bankas, gatavojoties masu protestiem pie Gazas joslas un Izraēlas robežas sakarā ar ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide