Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tramps pagaidām vēl nepiemēro Irānai sankcijas

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paturēja spēkā atturēšanos Irānai piemērot sankcijas, tomēr aicināja Savienoto Valstu sabiedrotos Eiropā "palīdzēt izlabot" 2015. gadā panāktās Irānas kodolvienošanās trūkumus, pretējā gadījumā draudot atkāpties no kodolvienošanās līguma.

"Neskatoties uz spēcīgu tieksmi, es vēl neesmu atsaucis Savienotās Valstis no Irānas kodolvienošanās," paziņoja prezidents, vēl uz 120 dienām atsakoties piemērot Irānai sankcijas.

"Tā vietā esmu ieskicējis divus iespējamus ceļus - izlabot katastrofiskos trūkumus, vai arī Savienotās Valstis aizies no kodolvienošanās," brīdināja Tramps, piebilstot, ka "šī ir pēdējā iespēja."

Arī Baltā nama amatpersonas norādījušas, ka šī ir pēdējā reize, kad Tramps nolemj atturēties no sankciju piemērošanas.

Tramps vēloties, lai Vašingtonas sabiedrotie Eiropā izmanto laiku līdz nākamajam termiņam un vienojas par stingrāku ierobežojumu ieviešanu, pavēstīja augsta ranga Baltā nama amatpersona.

Piektdiena bija noteikta kā beigu termiņš, līdz kuram Trampam bija jāizlemj, vai paturēt spēkā atteikšanos no sankciju piemērošanas Irānai. Jāņem gan vērā, ka ASV Finanšu ministrija tomēr piemērojusi atsevišķas sankcijas 14 Irānas fiziskām un juridiskām personām.

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni vēl ceturtdien atzina, ka Irānas kodolvienošanās darbojas.

Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs savukārt uzsvēra, ka Irānas solījums ierobežot kodolprogrammu ir atkarīgs no tā, vai ASV pildīs vienošanās nosacījumus.

Atšķirībā no ASV, kas vēlas pārskatīt kodolvienošanos, ES uzstāj uz vienošanās īstenošanas turpināšanu.

2015. gadā noslēgtā kodolvienošanās paredz starptautisko sankciju atcelšanu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits