Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Strapcānu pāris kļūst par brīvprātīgajiem Indonēzijā

Pazīstamais mūziķis Jānis Strapcāns ar savu sievu, televīzijas raidījuma vadītāju Evu Ikstenu-Strapcāni devušies uz Indonēziju, lai kā brīvprātīgie darbotos vienā no valsts pilsētām. 

"Ir pagājis mēnesis, kopš abi esam Medanas pilsētā, Indonēzijā. Ar katru dienu paliek arvien karstāk. Tuvojas vasara, lietus sezonas mākoņi šodien pavisam sīciņi. Mazi, balti putu gabaliņi, kas pielipināti pie koši zilām debesīm. Peļķes arī izžuvušas un vistas vairs lepni netekalē pa pagalmiem, bet slēpjas ēniņā un klukst," savos iespaidos par tālo 17 000 salu zemi vēstulē mājiniekiem dalās Jānis un Eva. Viņi Indonēzijā ieradušies, lai, biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" paspārnē starptautiskā projekta "Volunteering against poverty" ietvaros, kopā ar citiem brīvprātīgajiem no visas pasaules veidotu dokumentālo filmu par brīvprātīgo darbu un strādātu ar ielu bērniem. Kā atzīst Eva, liktenīgā satikšanās ar Liepājā bāzēto biedrību sākusies salīdzinoši nejauši – veidojot sižetu raidījumam "Viss Notiek". 

Izturot pieteikumu konkursu, Jānis un Eva uz Indonēziju devās janvārī, lai vispirms izietu sagatavošanās kursu Malagas pilsētā. Tur viņi iepazinās ar projekta dalībniekiem un visu dalībnieku kopējo misiju. "Nu jau esam mēnesi šeit un strādājam organizācijā, kas aizstāv bērnu tiesību ievērošanu Sumatras salā," informē Eva. 

"Ikdienā strādājam arī ar ielu bērniem, iepazīstamies, runājam par to, ka kopīgi veidosim filmu par viņiem, izzinām viņu dzīves stāstus," raksta Eva, piebilstot, ka divas reizes nedēļā jaunieši apgūst indonēziešu valodu, kas esot "salīdzinoši viegla". "Ceram, ka drīz jau varēsim ar bērniem runāt viņu dzimtajā valodā," raksta jaunieši. Paredzēts, ka Jānis un Eva Indonēzijā, kas atrodas vien 30 stundu gara ceļojuma attālumā no Latvijas, darbosies līdz septembrim. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Jaunumi

Vairāk Jaunumi