Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

3x3 basketbola Latvijas profesionālā līga Top Gun sāksies jau nākamajā nedēļas nogalē

3x3 basketbola Latvijas profesionālā līga Top Gun sāksies jau nākamajā nedēļas nogalē, trešdien tika paziņots turnīra preses konferencē.

18. un 19.jūlijā Ventspilī notiks pirmais no sešiem Top Gun atlases posmiem. Vasaras turpinājumā plānoti etapi Saldū, Rēzeknē, Liepājā, Ogrē un Jelgavā.

Kā atzīmēja Latvijas Basketbola savienības (LBS) 3x3 basketbola koordinators Nauris Metnieks, seriāls norisināsies līdz nākamā gada maijam. Jūlijā un augustā notiks seši atlases posmi, katrā divas labākās komandas kvalificēsies pamatturnīram. Septembrī ar sacensībām tirdzniecības centrā Akropole sāksies pamatturnīrs, kurā paredzēti astoņi posmi un finālturnīrs. Katrs posms risināsies divas dienas. 12 labākās sieviešu un 12 vīriešu komandas cīnīsies par augstāku pozīciju turnīra tabulā un labāku starta pozīciju finālturnīrā.

"Vienlaikus ar spēļu posmiem izglītojoši semināri par 3x3 basketbola sacensību organizāciju, tiesāšanu un citiem jautājumiem, kā arī būs izklaides programma skatītājiem," LBS citē Metnieka teikto.

Tikmēr Latvijas 3x3 basketbola izlases dalībniece Baiba Eglīte pauda gandarījumu par to, ka izveidots šāds turnīrs.

"Tā būs laba iespēja basketbolistiem atgūt spēles garšu un izjust sacensību garu, kā arī laba iespēja 3x3 basketbolam kļūt populārākam arī sieviešu sabiedrībā," uzsvēra Eglīte.

Savukārt Latvijas 3x3 basketbola izlases dalībnieks, FIBA 3x3 basketbola ranga vicelīderis Nauris Miezis skaidroja, ka ir grūti tikai trenēties un nejust spēles garšu.

"Tāpēc prieks, ka tepat Latvijā varēsim spēlēt, sacensties ar jauniem konkurentiem un varēsim sagatavoties, lai uz olimpisko kvalifikāciju dotos labākajā sportiskajā formā.

Uz pasaules 3x3 skatuves Latvija ir liels spēlētājs un prieks, ka speram nopietnu soli, lai attīstītu 3x3 basketbolu," secināja Miezis.

LBS prezidents Raimonds Vējonis atzīmēja faktu, ka Latvijas profesionālās līgas turnīri paredzēti 14 pilsētās. 

"Stabila sacensību sistēma Latvijas labākajiem 3x3 basketbolistiem nodrošinās regulāru spēļu praksi un iespēju progresēt, bet valsts izlases dalībniekiem palīdzēs sagatavoties 2021.gada pavasarī Grācā paredzētajai cīņai par olimpisko ceļazīmi. Paldies 14 pašvaldībām, kas atsaukušās, paldies tirdzniecības un izklaides centram Akropole, kas kļūs par Latvijas 3x3 čempionāta galveno norises vietu galvaspilsētā," stāstīja Vējonis.

Tikmēr Akropole vadītāja Zane Kaktiņa pauda prieku, ka tirdzniecības centrs kļuvis par turnīra attīstības līdzdalībniekiem. 

"Saviem apmeklētājiem solām jaunu pieredzi un tas attiecas ne tikai uz iepirkšanās paradumiem. Prieks paziņots, ka Akropole kļūs par pirmo tirdzniecības centru Baltijā, kas savās telpās uzņems lielu 3x3 basketbola sacensību dalībniekus. Novēlu visiem dalībniekiem sasniegt savus ambiciozos mērķus," pauda Kaktiņa.

LBS jūnijā informēja, ka tā izstrādājusi 3x3 basketbola attīstības plānu Parīze 2024, kuras mērķis ir Latvijas basketbolistiem nodrošināt izaugsmes iespējas un pēctecību, sekmējot visaugstāko vietu sasniegšanu starptautiskajās sacensībās un olimpisko medaļu izcīnīšanu.

Parīze 2024 ietvaros tiks īstenoti vairāki projekti. Viens no tiem - profesionālas 3x3 basketbola līgas (turpmāk - Top Gun) izveide - uzsākta jau šajā vasarā.

Top Gun uzdevumi ir veicināt spēlētāju iesaisti 3x3 basketbola turnīros, konkurenci un masveidību, sekmēt nacionālo izlašu kandidātu gatavošanos un nodrošināt nacionālo izlašu spēlētāju atlasi, kā arī nodrošināt FIBA 3X3 reitinga punktu akumulēšanu ziemas periodā.

Turnīra dalībnieki būs pašvaldību profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu, juridisku personu dibināto sporta klubu, biedrību un vispārējās izglītības iestāžu komandu spēlētāji, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu, treneri, oficiālie pārstāvji, tiesneši, kā arī 3x3 basketbola administrācija.

Top Gun finālturnīrā tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, apmaksāts brauciens uz starptautisku FIBA 3x3 turnīru un tehniskā finansējuma balva, ko komanda varēs izmantot starptautiskajiem braucieniem. Tāpat finālturnīrā tiks noskaidrots labākais tālmetienu izpildītājs un izmanīgākais spēlētājs.

Papildināta otrā rindkopa.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi