"Ogres" komanda svētdien Olimpiskajā sporta centrā izcīnīja Latvijas - Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) bronzas medaļas.

Spēlē par trešo vietu "Ogre" Olimpiskajā sporta centrā ar 75:73 (26:13, 17:26, 10:13, 22:21) uzvarēja Raplas "Avis Utilitas" no Igaunijas.

"Ogres" komandā rezultatīvākais ar 21 punktu un piecām atlēkušajām bumbām bija Rihards Kuksiks, bet 14 punkti Rihardam Zēbergam. Igaunijas komandā Brendons Čaildress izcēlās ar 20 punktiem, piecām bumbām zem groziem un sešām rezultatīvām piespēlēm, taču vēl 12 punktus un septiņas atlēkušās bumbas iekrāja Als Aminu.

Roberts Freimanis Raplas komandā laukumā pavadīja 37 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus, izcīnīja tikpat atlēkušās bumbas un piecreiz rezultatīvi piespēlēja.

Spēle starp abām komandām iesākās sīvā cīņā, bet Uģis Pinete pēc nepilnām trim spēlētām minūtēm ar precīzu tālmetienu panāca lielāko pārsvaru 7:3. Ceturtdaļas vidū ogrēnieši vēl nekur tālu nebija aizbēguši (10:7), taču atlikušajās piecās minūtēs uzbrukumā veicās daudz labāk nekā pretiniekiem. Riharda Kuksika divi pēc kārtas iemestie "trejači" panāca 18:9, Rinalda Sirsniņa tālmetiens ļāva uz iegūt divciparu pārsvaru, taču Renārs Magone ar vēl vienu tālmetienu panāca 26:13.

Arī otrajā ceturtdaļā Latvijas klubam ilgu laiku izdevās būt vadībā ar vismaz desmit punktu pārsvaru, taču Raplas komanda īsi pirms puslaika beigām sāka atspēlēties. Nepilnas četras minūtes līdz puslaika beigām Mareka Rūta tālmetiens panāca 35:42, bet ceturtdaļas pēdējā minūtē ar "slam dunk" Šakils Dorsons "Ogre" pārsvaru samazināja līdz +4 (39:43).

Pēc divām spēlētām minūtēm trešajā ceturtdaļā rezultāts jau bija neizšķirts 43:43. Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām "Ogre" divreiz bija vadībā ar sešu punktu pārsvaru, taču Raplas komandā pēdējās minūtes sākumā tālmetienu precīzi izpildīja Toms Kaldre, panākot 52:53.

Dorsons pēdējo ceturtdaļu iesāka ar vienu no diviem realizētiem "sodiņiem", kas vēlreiz panāca neizšķirtu 53:53. Pusminūti vēlāk Sirniņš iemeta "trejaci", bet brīdi vēlāk Andrē Volkera pārtverto bumbu divos punktos pārvērta Rihards Zēbergs (58:53). "Ogres" pārsvars pilnībā izzuda ceturtdaļas vidū, kad Brendons Čaildress guva piecus punktus pēc kārtas (63:63).

Pēc aptuveni vienas spēlētas minūtes tālmetienus realizēja Jānis Antrops un Kuksiks (69:63), taču otrā laukuma pusē Roberts Freimanis iemeta tikai vienu no diviem "sodiņiem". Nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām Antrops ar divpunktu metienu panāca 72:64, Igaunijas vienība minūti līdz mačam beigām pietuvojās līdz 70:72, taču Freimanis savas komandas pirmspēdējā uzbrukumā nespēja panākt neizšķirtu. Čaildress aptuveni desmit sekundes līdz spēles beigām ar trim precīziem "sodiņiem" panāca 73:74, tomēr ar to nepietika uzvarai.

Svētdien plkst.17 titulmačā savā starpā tiksies "VEF Rīga" un Tallinas "Kalev"/"Cramo".

Ogrēnieši Latvijas grupā ar 14 uzvarām 25 spēlēs bija trešie un ceturtdaļfinālā ar rezultātu 77:68 uzvarēja "Parnu Sadam", bet Raplas basketbolisti Igaunijas turnīrā bija pārāki 13 no 24 cīņām un "play-off" pirmajā kārtā apturēja iepriekšējo čempioni "Ventspili" (79:69).

Iepriekšējā sezonā abās savstarpējās spēlēs uzvarēja "Ogre" (81:73 un 89:75).

Ogres komandas vilcējspēks šosezon bija Andrē Volkers, kurš vidēji mačā guva 16,2 punktus. Veiksmīgi komandā iejuties Rihards Kuksiks, kuram caurmērā 13,2 punkti mačā.

Raplas vienībā teicamu rezultativitāti demonstrēja Brendons Čaildress, kurš vidēji mačā guva 23,1 punktu. Savukārt labākais cīnītājs zem groziem ar vidēji 8,1 atlēkušo bumbu mačā bija vienības kapteinis Roberts Freimanis, kurš ir arī gana rezultatīvs - caurmērā 13,5 punkti spēlē.

Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi.

Pēc diviem atsevišķiem turnīriem Latvijas un Igaunijas grupās pa trim labākajām katras valsts komandām ieguva tiesības spēlēt LIBL finālturnīrā.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalījās 13 komandas - sešas Latvijas vienības - "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī septiņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/TLU un "TalTech".

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan "Final 4" uzvarēja "Ventspils", bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot "VEF Rīga", otro - "Ogrei", trešo - Tallinas Kalev"/"Cramo" un ceturto - "Ventspilij".