Rīgā +4 °C
Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

_TTT Rīga _komanda trešdien savā laukumā ar rezultātu 85:54 (21:13, 17:18, 26:14, 21:9) pārspēja Vega 1|/Liepāja vienību Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas pirmajā mačā.

Uzvarētāju sastāvā Zenta Meļņika guva 16 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, 14 iemeta komandas kapteine Ieva Krastiņa, 12 punktus pievienoja Rūta Veidera, ar 11 atzīmējās amerikāniete Sidnija Kārtere, bet astoņi punkti, septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles amerikānietes Kristenas Menas kontā.

Vega 1|/Liepāja rindās 15 punktus pret savu bijušo komandu guva Dita Rozenberga, desmit iemeta Kristīna Petermane, bet deviņi punkti un 12 izcīnītas atlēkušās bumbas Kristīnes Silarājas rēķinā.

TTT Rīga otrās ceturtdaļas laikā ieguva 12 punktu pārsvaru, tomēr liepājnieces turpinājumā spēlēja veiksmīgi un līdz puslaika pārtraukumam starpību samazināja līdz septiņiem punktiem.

Trešajā ceturtdaļā rīdzinieces atkal ieguva drošu vadību, pārsvaru palielinot līdz 19 punktiem. Arī spēles noslēdzošajā nogrieznī liepājnieces vairs nespēja izrādīt pretestību Latvijas čempionēm un finālsēriju iesāka ar pamatīgu zaudējumu.

Sērija ilgs līdz vienas komandas trim uzvarām. Otrais mačs sestdien tiks aizvadīts Liepājā, bet trešo reizi basketbolistes nākamajā otrdienā sacentīsies Rīgā.

Šajā sezonā TTT Rīga rāda ļoti veiksmīgu sniegumu un pēdējo divu nedēļu laikā tikusi jau pie diviem tituliem - vispirms komanda triumfēja Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā, bet pagājušajā svētdienā arī kļuva par pirmo Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas čempioni. Zīmīgi, ka šajos abos turnīros sezonas gaitā rīdzinieces nepiedzīvoja nevienu zaudējumu.

Tikmēr Vega 1/Liepāja basketbolistes LSBL finālu sasniegušas pirmoreiz vēsturē.