Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

Pašreizējā valsts čempione TTT Rīga trešdien ar uzvaru sāka Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsēriju, pirmajā mačā savā laukumā ar 60:56 (21:15, 21:19, 11:10, 7:12) uzvarot principiālo sāncensi Cēsis.TTT Rīga sastāvā 12 punktus iemeta amerikāniete Anna de Fordža, bet 11 pievienoja Kate Krēsliņa.

Savukārt Cēsis rindās 15 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Sabīnei Niedolai, kamēr desmit punktus iemeta Kristīne Silarāja.Ar spēles pirmajām minūtēm labāku sniegumu demonstrēja pašreizējās čempiones _TTT Rīga _basketbolistes, kurām pirmo puslaiku izdevās noslēgt ar astoņu punktu pārsvaru (42:34), turklāt otrā puslaika sākumā pārsvars pār konkurentēm pieauga jau līdz desmit punktiem. Tiesa, Cēsis komanda titulētās sāncenses neatlaida pārāk tālu, turklāt noslēdzošā ceturkšņa sākumā rīdzinieces ļoti ātri savāca piezīmju normu, turklāt piekto pārkāpumu veica arī viena no _TTT Rīga līderēm Anda Eibele.Ceturtās ceturtdaļas pirmās septiņas minūtes TTT Rīga_ neguva nevienu punktu, kamēr viešņas no Cēsīm iemeta desmit un jau izvirzījās vadībā ar 54:53. Atlikušajā pamatlaika daļā starp komandām aizritēja dramatiska spēkošanās. 24 sekundes pirms beigām Cēsis ieguva bumbu pie divu punktu deficīta, tomēr, pateicoties TTT Rīga pašaizliedzīgajai aizsardzībai, uzbrukums viņām sanāca haotisks, kas nozīmēja zaudējumu pirmajā LSBL finālspēlē.Duelis ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām, bet sērijas nākamais mačs sestdien notiks Cēsīs, kamēr pirmdien vienības duelēsies atkal Rīgā.Šosezon abas komandas savā starpā iepriekš bija tikušās jau četras reizes, trīs panākumus gūstot TTT Rīga basketbolistēm. Savukārt, sākot ar 2006.gada oktobri, kad abu komandu sāncensība ieguva profesionālu raksturu, rīdziniecēm 60 mačos izdevies gūt 34 panākumus.Pirms tam pusfinālā _TTT Rīga _sērijā līdz diviem panākumiem ar 2-0 pieveica Latvijas Universitāti (LU), bet Cēsis ar tādu pašu rezultātu pārspēja RSU/Merks vienību.TTT Rīga kopš Latvijas neatkarības atgūšanas par valsts čempionēm kronētas 13 reizes, pērn šo titulu atgūstot pēc trīs gadu pārtraukuma. Savukārt Cēsis par labāko komandu kļuvušas trīsreiz - 2009., 2012. un 2013.gadā.Ceturtdien tiks uzsākta arī cīņa par LSBL bronzu, kurā RSU/Merks spēkosies ar LU. Cīņa ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām.Vēl martā TTT Rīga uzvarēja Latvijas un Igaunijas apvienotajā sieviešu basketbola čempionātā, finālā pārspējot tieši Cēsis komandu.