Rīgā +24 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas 3x3 basketbolistiem bronzas medaļas Eiropas kausā

Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā spēlē Kārlis Pauls Lasmanis, Francis Lācis, Mārcis Osis un Zigmārs Raimo, ceturtdien Jeruzalemē Eiropas kausā finišēja trešajā vietā.

Turnīrā ar piekto numuru izsētā Latvijas komanda cīņā par bronzas medaļām ar 22:19 pieveica Franciju (6.).

16 no 22 punktiem guva Lasmanis, četrus punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Raimo, bet divus punktus un trīs atlēkušās bumbas sakrāja Lācis.

Pretiniekiem sešus punktus guva Likā Disoljē, pa pieciem punktiem guva Igo Siārs un Leopolds Kavaljē, bet trīs punktus - Timotē Veržiā.

Pirmajās vairāk nekā trijās minūtēs latvieši nekādi nespēja gūt punktus, pretiniekiem panākot 7:0 pārsvaru.

Tomēr latviešu pakaļdzīšanās divas minūtes un 38 sekundes pirms spēles laika beigām beidzās ar trim gūtiem punktiem vienā uzbrukumā, Lasmanim realizējot soda metienu par tehnisko piezīmi, bet Lācim - divus soda metienus par piezīmi tālmetiena laikā un izvirzoties vadībā ar 15:14.

Spēles turpinājumā Francija panāca 18:16 pārsvaru, uz ko ar bumbas triecienu grozā no augšas, viena punkta metienu un tālmetienu Lasmanis panāca 20:18.

Pēc minūtes pārtraukuma Lasmanis ar tālmetienu nepilnas divas sekundes pirms mača beigām pielika punktu spēlei - 22:19.

Ceturtdaļfinālā Latvija ar 17:11 uzvarēja Čehiju, kura meistarsacīkstēs izsēta ar 14.numuru.

Raimo guva sešus punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, 5+7 sakrāja Lasmanis, 3+9 - Lācis un 3+3 - Osis.

Pusfinālā latvieši ar 19:21 piekāpās ar pirmo numuru izsētajai Serbijai.

Latvijas izlasē astoņus punktus guva Lasmanis, septiņus - Lācis un četrus - Raimo.

Serbijai rezultatīvākais ar septiņiem punktiem bija Strahinja Stojačičs, pa pieciem punktiem guva Marko Brankovičs un Stefans Kojičs, bet Nemanja Baračs sakrāja četrus punktus.

Pirms tam Latvija D grupā ar 22:10 sagrāva Kipru (31.) un ar 21:15 apspēlēja Beļģiju (4.).

Izņemot Lasmani, izlasē nespēlē ierastie pamatsastāva spēlētāji Nauris Miezis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš. Latvijas izlase, spēlējot dažādos sastāvos, šosezon jau izcīnījusi divus lielus panākumus - trešo vietu Pasaules kausa izcīņā un uzvaru Eiropas spēlēs.

2017.gadā Latvijas komanda izcīnīja Eiropas čempionu titulu, 2018.un 2022.gadā - sudraba medaļas. Visi trīs panākumi gūti spēlējot olimpiskajā sastāvā.

Latvijas sieviešu 3x3 basketbola izlase finālturnīram nekvalificējās.