Rīgā +23 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas U-18 basketbolistes ar uzvaru uzsāk cīņu par atgriešanos Eiropas elites divīzijā

Latvijas U-18 basketbolistes ceturtdien Ungārijā ar uzvaru pret Rumāniju uzsāka dalību Eiropas čempionāta B divīzijā, cīnoties par iespēju atgriezties spēcīgāko komandu vidū. Cīņa noslēdzās ar rezultātu 59:51 (7:21, 14:9, 17:6, 21:15).Maču labāk uzsāka rumānietes, kuras gandrīz pirmās piecas minūtes Latviju atstāja sausā (0:9), bet līdz pirmajam ceturtdaļu pārtraukumam spēja panākt pat 14 punktu starpību (7:21).

Otrās ceturtdaļas ievadā rumānietēm izdevās rezultāta starpību palielināt vēl par diviem punktiem, tomēr turpinājumā jau drošāk spēlēja latvietes, kuras pirmo reizi vadībā izvirzījās cīņas 30.minūtē (38:36), kad ar trāpīgu divpunktu metienu izcēlās Kitija Štolce.Atlikušajā laikā starp abām komandām turpinājās spēkos līdzvērtīga cīņa, taču Latvijas valstsvienība ne reizi neatdeva vadību pretiniecēm, turklāt latvietēm izdevās rezultāta pārsvaru pat nedaudz palielināt. Līdz ar to pirmajā turnīra mačā Latvijas izlase svinēja uzvaru ar rezultātu 59:51.Turpinājumā Latvijas basketbolistes sestdien sacentīsies ar Skotiju, bet pirmdien viņām pretī stāsies sacensību saimnieces ungārietes.Pēc viena apļa turnīra divas labākās komandas turpinās cīņu par trim ceļazīmēm uz A līgu, divas pārējās - par 9.-18.vietu B līgā.Latvijas U-18 basketbolistes trenē Rūdolfs Rozītis un izlasei palīdz arī Kitija Laksa, kura šovasar piedalījās Eiropas pieaugušo čempionātā.Pirms Eiropas čempionāta latvietes aizvadīja astoņas pārbaudes spēles. Sākotnēji līdzīgā cīņā tika zaudēts Somijai, turpinājumā divreiz pieveikta Ukraina, bet uzvaras divās spēlēs dalītas uz pusēm ar Zviedriju. Savukārt pirms nedēļas Baltijas kausā Latvijas U-18 izlase zaudēja Lietuvai, bet uzveica Baltkrieviju un Igauniju.Eiropas čempionātā no Latvijas izlases pārbaudes spēļu pretiniecēm A divīzijā spēlēs Baltkrievija un Zviedrija, bet pārējās komandas sacentīsies B līgā.Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionāta B līgā spēlēs jau trešo gadu pēc kārtas un iepriekšējās divas reizes tajā tika ieņemta vien septītā un devītā vieta. Divas reizes A divīzijā šīs vecuma grupas meitenes spēlējušas 2009. un 2010.gadā, bet pirms tam kopš 2005.gada, kad tika ieviests pašreizējais sacensību formāts, Latvija arī sacentās B līgā.Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā:Kate Krēsliņa, Beāte Markāne, Kitija Laksa, Anna Buša, Arta Frīdenberga, Paula Lūķe, Kitija Štolce (visas - "Kolibri"/47.vsk.), Anete Pētersone (BJBS "Rīga"/"Rīdzene"), Elīna Bērziņa, Vineta Bīriņa (abas - 3.BJSS), Ivanda Hudjakova ("Valmiera"), Sigita Džarcāne (BJBS "Rīga"/TTP).