Rīgā +18 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Latvijas U-18 basketbolisti spraigā galotnē atzīst Turcijas izlases pārākumu

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Liepājā, Ventspilī un Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma otrajā spēlē otrdien piekāpās Turcijas vienaudžiem, vēl nenodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.F apakšgrupas otrās kārtas mačā Liepājā laukuma saimnieki piedzīvoja zaudējumu ar 62:64 (20:13, 14:17, 13:17, 15:17), ciešot otro neveiksmi piecās turnīra cīņās.

Latvijas izlases labā 24 punktus guva Anžejs Pasečniks, bet ar 13 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Kristaps Porziņģis.Spēles ievadā laukumā valdīja sīva spēkošanās, abām komandām pamīšus esot vadībā, bet pirmās ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs Latvijas izlasei padevās 8:0 izrāviens, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 20:13. Otrajā ceturtdaļā mājinieki visu laiku atradās vadībā, lai arī trīs ar pusi minūtes pirms puslaika beigām Turcijas vienība panāca vien 25:26. Pirmo puslaiku Latvijas izlase noslēdza ar četru punktu pārsvaru - 34:30.Trešās ceturtdaļas gaitā Latvijas izlase panāca deviņu punktu pārsvaru, bet tās pēdējās trīs minūtes turki uzvarēja ar 7:0 un panāca neizšķirtu 47:47. Noslēdzošās ceturtdaļas pašā ievadā Turcijas izlase uz brīdi pabija vadībā ar diviem punktiem, bet tad iniciatīva pamazām atgriezās laukuma saimnieku pusē, kas prata veikt izrāvienu ar 9:0. Trīs minūtes pirms spēles beigām Latvijas komanda atradās vadībā ar 59:53, bet pusotru minūti vēlāk turki jau panāca neizšķirtu 59:59.Nākamais Latvijas izlases uzbrukums bija nesekmīgs, bet turki pēc neprecīza metiena tika pie atkārtota uzbrukuma un panāca 61:59 savā labā 53 sekundes pirms cīņas beigām. Arī nākamajā uzbrukumā laukuma saimnieki līdz metienam netika, kas turkiem deva bumbu 39 sekundes pirms beigām. Turcijas izlase astoņas sekundes vēlāk no soda metienu līnijas panāca četru punktu pārsvaru, kā arī brīdi vēlāk bloķēja Latvijas izlases tālmetienu. Vēl viens mājinieku trīspunktu metiens pēc brīža bija neprecīzs, kā rezultātā pie bumbas tika turki, kas atlikušajā laikā uzvaru nosargāja.Otrā posma F apakšgrupas spēļu noslēgumā Latvijas izlase trešdien spēkosies ar Angliju. Lai kvalificētos ceturtdaļfinālam, Latvijas izlasei šajā mačā jāizcīna uzvara.Turcijas izlase čempionāta pirmajā posmā uzvarēja Anglijas un Horvātijas valstsvienības, bet ar vienu punktu piekāpās Ukrainas jaunajiem basketbolistiem. Savukārt otrā posma pirmajā mačā Turcija pieveica Itāliju un ir šā brīža F grupas līdere, kamēr Latvijas izlase atrodas trešajā vietā.Pirmā posma C apakšgrupā Latvijas izlase izcīnīja uzvaras pret Bulgāriju un Spāniju, bet piedzīvoja zaudējumu pret Itāliju, savā grupā ieņemot otro vietu un iekļūstot otrajā posmā ar vienu līdzi paņemtu uzvaru. Savukārt otrā posma pirmajā mačā pirmdien Latvija uzvarēja pašreizējos Eiropas čempionus horvātus.Pēc otrā posma apakšgrupas spēlēm ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras labākās komandas, bet piekto un sesto vietu ieguvēji dalību sacensībās turpinās, spēkojoties par 9.-16.vietu.Izslēgšanas cīņas no piektdienas līdz svētdienai notiks Rīgā.Eiropas U-18 čempionātos Latvijas komandas līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007.gadā galvenā trenera Vara Krūmiņa vadībā un tāda pati pozīcija 2010.gadā Ziedoņa Jansona vadībā.Pērnā gada čempionātā, kas norisinājās Latvijā un Lietuvā, U-18 izlase aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, taču atzina mājinieku lietuvieši pārākumu, kuri pēc tam aizkļuva līdz finālam, taču nespēja uzveikt Horvātiju. Cīņā par piekto līdz astoto vietu vispirms tika uzvarēta Bulgārija, bet pēc tam piedzīvots zaudējums pret Spāniju, kā rezultātā Latvija čempionātā ieņēma sesto vietu.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.