Rīgā +18 °C
Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

LBL uzvaras izcīnījušas Liepājas Lauvas un Jelgava

Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas spēlēs šodien pie uzvaras tikuši Liepājas Lauvas, kuri viesos ar 83:77 pārspēja Valmieru, kā arī BK Jelgava, savā laukumā ar 99:94 pieveicot Latvijas Universitāti.

Pirmajā spēlē starp Liepājas Lauvām un Valmieru abas komandas līdzīgā cīņā aizvadīja pirmās trīspadsmit minūtes, kad pie rezultāta 30:27 par labu valmieriešiem viesi veica 11:0 izrāvienu, panākot vadību ar 38:30. Līdz puslaika beigām Valmiera prata atspēlēties, tomēr pārtraukumā vēl joprojām devās iedzinēju lomā ar 39:41. Līdzīgā cīņā tika aizvadīts arī otrais puslaiks un nepilnas sešas ar pusi minūtes līdz spēles beigām rezultāts neizšķirts 69:69. Mača galotni tomēr labāk izdevās aizvadīt Agra Galvanovska vadītajai vienībai, izcīnot uzvaru ar 83:77.

Liepājas Lauvas ar deviņām uzvarām un septiņiem zaudējumiem LBL 1.divīzijā šobrīd atrodas 4.pozīcijā, bet Valmiera ar bilanci 10:5 ierindojas vienu vietu augstāk.

Arī spēle starp Jelgavu un Latvijas Universitāti aizritēja tik pat spraigā cīņā. Lai gan spēli ar 11:3 izrāvienu uzsāka LU, pirmo ceturtdaļu ar 22:19 vadību noslēdza mājinieki, Jelgavas basketbolisti. Arī otrā ceturkšņa sākums labāks bija LU, bet puslaikā laukuma saimnieki spēja saglabāt vadību ar 53:48. LU trešās ceturtdaļas beigās vēl spēja panākt sev labvēlīgu rezultātu ar divu punktu starpību, tomēr pēdējās desmit minūtēs tik un tā devās iedzinējos ar 72:71. Vadību vairs universitātes basketbolisti neatguva un nācās samierināties ar zaudējumu 94:99.

Jelgava ar astoņām uzvarām piecpadsmit spēlēs saglabā 5.vietu, bet Latvijas Universitāte ar septiņām uzvarām un astoņiem zaudējumiem paliek 6.vietā.

Valmiera Liepājas Lauvas 77:83 (26:23; 13:18; 22:17; 27:15)

Valmiera: Rozītis 16, Kalve 14, Virsis 12, Bankevics 12, Butjankovs 10, Lukass 9, Ziediņš 2, Veinbergs 2, Elksnis

Liepājas Lauvas: Porziņģis 24+12 atl.b., Mejo 15, Beilijs 15, Bricis 12, Kravčenko 10, Helmanis 4, Jakovičs 3, Miglinieks.

Jelgava Latvijas Universitāte 99:94 (22:19; 31:29; 19:23; 27:23)

Jelgava: Reimonds 19, Justovičs 18, Kanbergs 14, E.Krūmiņš 13, Silavs 11, Dušelis 9, Seņkāns 8, K.Krūmiņš 7

Latvijas Universitāte: Peiners 29, M.Vītols 18, Plivda 17, Dārgais 15, Ošiņš 7, Rubenis 4, S.Vītols 2, Aizpurs 2, Darģis.