Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lielbritānijas likumdevēji noraida leiboristu ierosinājumu turpmākajam Brexit procesam

Lielbritānijas likumdevēji balsojumā Pārstāvju palātā par iespējamās rīcības variantiem pēc Brexit līguma noraidīšanas nav atbalstījuši leiboristu līdera Džeremija Korbina ierosinājumu Lielbritānijai palikt muitas savienībā ar Eiropas Savienību (ES).

Deputāti noraidījuši arī vairākus citus priekšlikumus, tostarp leiboristes Ivetas Kūperas ierosinājumu, kas paredzēja izstāšanās termiņa atlikšanu, ja Brexit vienošanās netiek panākta līdz 26.februārim.

Korbina ierosinājums, kurā tika aicināts nepieļaut bezvienošanās Brexit, tika noraidīts ar 327 balsīm "pret" un 296 balsīm "par".

Kūperas ierosinājumu atbalstīja 298 deputāts, bet pret to balsoja 321.

Noraidīts tika arī Skotu Nacionālās partijas (SNP) deputāta Īana Blekforda ierosinājums paplašināt 50.pantu un izslēgt iespēju izstāties no ES bez vienošanās un uzsvērt britu tautas lomu Brexit procesā. Blekforda ierosinājumu atbalstīja tikai 39 deputāti, pret to balsoja 327.

Likumdevēji nav atbalstījuši arī Konservatīvo partijas deputāta Dominika Grīva ierosinājumu, kas prasīja dot deputātiem sešas dienas laika Brexit alternatīvu apspriešanai. Grīva ierosinājumu atbalstīja 301 deputāts, bet pret to balsoja 321.

Noraidīts arī leiboristes Rāheles Rīvsas piedāvājums izvairīties no bezvienošanās Brexit, uzdodot premjerministrei atlikt Lisabonas līguma 50.pantā paredzēto galīgo termiņu aiziešanai no ES. Šo ierosinājumu atbalstīja 290 likumdevēji, bet pret to balsoja 322.

Šovakar paredzēti balsojumi par vēl diviem ierosinājumiem, tostarp konservatīvo parlamentāriešu komitejas vadītāja Greiema Breidija ierosinājumu, kas liktu valdībai panākt jaunu vienošanos Īrijas robežas jautājumā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Darbs ar pistoli rokā četras stundas dienā(1)

Tukuma ledus halles kafejnīcā pie sienas ir iegravēti visu novada olimpiešu vārdi – vieglatlēti Anita un Modris Liepiņi, Ieva Zunda, riteņbraucējs Kaspars Ozers un vēl citi. "Es arī tur gribu būt...

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi