Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Ventspils neaptur Tartu līderi

Latvijas – Igaunijas līgā zināmi trīs pusfinālisti, VEF Rīga paliek bez Lotija.

Pārliecinošām uzvarām katrs savā laukumā apmainījās BK Ventspils un Tartu Universitātes basketbolisti, kuru divcīņa ir vienīgā Latvijas – Igaunijas apvienotās līgas (LatEst) ceturtdaļfinālā ar nepieciešamību aizvadīt sērijas izšķirošo spēli. Pašreizējais titula īpašnieks Prometey trešdien arī otrajā spēlē pārspēja BK Ogre (90:82), nodrošinot pusfinālu pret VEF Rīga, kam sezonas turpinājumā traumas dēļ vairs nevarēs palīdzēt viens no līderiem Džaizeks Lotijs.

Pēc Ventspils komandas graujošās uzvaras pirmajā spēlē Kurzemē ceturtdaļfināla otrā spēle iesākās krietni spraigākā manierē. Tartu komandas dzinējspēks pirmajā ceturtdaļā bija latviešu centrs Dāvis Rozītis, kura rezultativitāte ļāva nelielu pārsvaru nosargāt Gundara Vētras vadītajiem laukuma saimniekiem. Pēc vairākām vadības maiņām otrās ceturtdaļas ievadā igauņi pirmo lielo izrāvienu veica ar līderu Marta Rozentāla un Rinalda Mālmaņa sekmēm uzbrukumā. Lai gan pirms pēdējā ceturkšņa mājiniekiem bija šķietami neliels desmit punktu pārsvars, vēl viens izrāviens ļāva Tartu komandai bez lieliem pārdzīvojumiem sagaidīt spēles beigas. Ierasti ļoti rezultatīvi spēlējošie ventspilnieki Tartu piekāpās ar 69:82. Rozentāls uzvarētājiem guva 24, Rozītis – 18 punktus, bet Mālmanim labākais +/– koeficients spēlē +20. BK Ventspils pievīla tālmetienu precizitāte – trāpīti tikai pieci no 24 trejačiem. Sērijā līdz divām uzvarām izšķirošā spēle piektdien notiks Ventspilī.

Pāra uzvarētāju jau gaida Igaunijas čempions un pamatturnīra uzvarētājs Tallinas Kalev/Cramo, kas divās spēlēs tika galā ar Pērnavas Sadam

Otrā pusfināla pārī VEF Rīga mērosies spēkiem ar Latvijas galvaspilsētā bāzēto Prometey. Ukrainas klubs otrās ceturtdaļas sākumā Ogrē pārņēma vadību un to vairs neatdeva līdz pat beigu sirēnai. Vefiešiem pirms sarežģītā pusfināla nepatīkamas ziņas no komandas ārstiem, jo ceturtdaļfināla otrajā spēlē pret Rīgas zeļļiem vēdera muskuļa plīsumā iedzīvojās amerikāņu saspēles vadītājs Džaizeks Lotijs, kurš nevarēšot spēlēt aptuveni pusgadu. Tas nozīmē, ka sezona Latvijā viņam jau ir beigusies, bet Latvijas čempionu rotācijā palikuši vien deviņi spēlētāji.

Tikmēr ogrēniešiem jāgatavojas Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfinālam, kur jau nākamnedēļ būs jāspēlē pret BK Liepāja.