Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Apinis izcīna sudrabu paralimpiskajās diska mešanas sacensībās

Latvijas sportists Aigars Apinis ceturtdien izcīnīja sudraba medaļu Londonas paralimpisko spēļu diska mešanas sacensībās, šajā disciplīnā nodrošinot sev pilnu medaļu komplektu.

Startējot apvienotajās F51/52/F53 medicīnas grupas sacensībās, Londonas čempions lodes grūšanā savā labākajā, ceturtajā, mēģinājumā meta disku 21,00 metra tālumā, iegūstot 1010 punktus. Sportists tādējādi sasniedza jaunu pasaules rekordu F52 medicīnas grupā.

Pārējos mēģinājumos Apiņa metieni bija attiecīgi 19,97, 20,73, 19,92, 20,98 un 20,17 metrus tāli.

Par čempionu ar 12,37 metrus tālu metienu kļuva Mohameds Berahals no Alžīrijas, tādējādi tiekot pie 1093 punktiem un uzstādot jaunu pasaules rekordu F51 medicīnas grupā.

Lai noteiktu, cik punktu ieguvis katrs sportists, viņu rezultāti tiek reizināti ar koeficentu, kas ir zinātniski izstrādāts un tiek pielāgots katras medicīniskās grupas fiziskajām iespējām.

Iepriekš karjeras laikā Apinis paralimpisko spēļu diska mešanas sacensībās 2004. un 2008.gadā ieguva zeltu, bet 2000.gadā izcīnīja bronzu.

Tagad sportista kontā ir jau septiņas paralimpiskās godalgas. Vēl viņš ticis pie pilna medaļu komplekta lodes grūšana, zeltu izcīnot šogad Londonā, pie sudraba tiekot pirms četriem gadiem Pekinā, bet bronzu izcīnot 2000.gadā Sidnejā.

Apinis ir vienīgais Latvijas sportists, kurš šogad Londonā ticis pie godalgām.

Vēl ceturtdien 9.vietu diska mešanā F37 medicīnas grupā izcīnīja Taiga Kantāne, kura disku raidīja 23,94 metrus tālu. Savukārt 18.vietu 200 metru skrējienā ieguva Edgars Kļaviņš.

Latviju paralimpiskajās spēlēs, kas ilgs līdz 9.septembrim, pārstāv deviņi sportisti. Paralimpiskajās spēlēs Londonā par medaļām kopā cīnīsies 4200 atlēti no 166 valstīm.

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...