Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Paralimpiskās spēles

Paralimpiskās komitejas prezidente Dadzīte: Vai sportā esam vienlīdzīgi?

Pirms svētkiem Dubaijā noslēdzās Pasaules čempionāts paravieglatlētikā, kur Latvijai izcīnījām trīs medaļas. Nākamgad mūsu sportisti Latvijas vārdu nesīs arī Paralimpiskajās spēlēs Tokijā. Kopš 2000. gada Latvija Paralimpiskajās spēlēs ir izcīnījusi 15 medaļas. Tas ir labākais rezultāts starp Baltijas valstīm un 49. labākais rezultāts pasaulē. Ikdienā redzam, ka cilvēku ar invaliditāti pieprasījums pēc sporta aktivitātēm paaugstinās. Bet vai mūsu sporta infrastruktūra spēj sniegt vienlīdzīgas iespējas?

Mērķis - Latvijas izlase 2026. gada paralimpiskajās spēlēs

Biedrība Latvijas Para Ledus Hokeja Federācija (LPLHF) kā mērķi izvirzījusi kvalificēšanos 2026. gada paralimpiskajām spēlēm, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvji. Organizācija izveidota ar nolūku radīt papildu iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, sniedzot paralimpiskās sporta disciplīnas - parahokeja - pieredzi. Biedrība reģistrēta 2018. gadā un tā sadarbojas ar Latvijas Paralimpisko komiteju (LPK).

Latvijas Televīzija nodrošinās Phjončhanas paralimpisko spēļu translācijas

9. martā Phjončhanā sāksies ziemas paralimpiskās spēles, kas pēc sadalāmo medaļu komplektu un dalībnieku skaita būs lielākās paralimpisko spēļu vēsturē. Kaut arī Latviju Phjončhanas paralimpiskajās spēlēs nepārstāv neviens sportists, Latvijas Televīzija nodrošinās translācijas no spēlēm.

FOTO: Mājās sirsnīgi sagaida Latvijas paralimpiešus

Otrdien starptautiskajā lidostā Rīga svinīgā ceremonijā mājās no Riodežaneiro paralimpiskajām spēlēm tika sagaidīti Latvijas sportisti, kurus sveica gan Ķeguma novada pūtēju orķestris Birzgale, gan arī plašs atbalstītāju pulks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide