Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cēsu atklātajā čempionātā ātrajā šahā un blicā uzvar Ķeņģis un Mustaps

Cēsīs aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzies pilsētas atklātais ātrā un blica šaha čempionāts. Uzvaru ātrā šaha turnīrā guva spēcīgākais Cēsu šahists, lielmeistars un astoņkārtējais Latvijas čempions šahā – Edvīns Ķeņģis, savukārt par blica čempionu kļuva FIDE meistars Matīss Mustaps.

26. un 27. oktobrī Cēsīs bija ieradušies 84 šahisti no dažādām Latvijas vietām, kā arī Vācijas, Lietuvas un Krievijas, lai noskaidrotu Cēsu pilsētas šaha čempionu ātrajā un blica šahā.

Ātrais šahs ir šaha partija, kur katram spēlētājam uz partiju tiek atvēlētas 10 minūtes, savukārt blics ir daudz ātrāks šaha veids, tajā katram spēlētājam uz partiju tiek piešķirtas tikai 4 minūtes. Pēc katra izdarītā gājiena spēlētājam uz elektroniskā pulksteņa automātiski tiek pieskaitīts papildus laiks: ātrajā šahā 5 sekundes, bet blicā 2 sekundes par gājienu.

Pirmajā turnīra dienā tika izspēlēts ātrā šaha turnīrs, kur par uzvarētāju kļuva spēcīgākais Cēsu šahists, lielmeistars un astoņkārtējais Latvijas čempions šahā – Edvīns Ķeņģis. Ķeņģis no 9 partijām 3 cīnījās neizšķirti un 6 uzvarēja. Turnīra piemiņas balvu saņēma brāļi Brauni no Cēsīm - vienam no brāļiem šis bija pirmais šaha turnīrs dzīvē!

Otrajā turnīra dienā par blica čempionu ar fenomenālu rezultātu - 11 uzvaras 11 partijās - kļuva FIDE meistars Matīss Mustaps. Mustapam turnīra noslēgumā izdevās apsteigt tuvāko sekotāju par 2,5 punktiem.

Turnīra direktors Andris Tihomirovs uzsver, ka turnīrā var piedalīties jebkurš šaha spēlētājs. Lai arī tajā piedalās ļoti spēcīgi spēlētāji, lielmeistari un meistari, turnīra izcīņas kārtība nodrošina, ka katrā partijā jūs spēlējat ar pretinieku, kuram ir tāds pats iegūto punktu skaits kā jums.

Turnīrs notika ar Cēsu Novada domes, labumu darītavas Raiskumietis, zobārstniecības Dens un viesnīcu Gustavs un Katrīna atbalstu. Tiek plānots, ka turnīrs notiks arī nākošgad.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi