Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Šahs

Karš uz galdiņa

Jau pērn debitējusi Latvijas sieviešu izlases sastāvā pasaules olimpiādē, kur punktu skaita ziņā bija labākā no mūsējām, jaunā šaha spēlētāja Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (15) turpina pierādīt savu talantu un nesen kļuva par Eiropas čempioni U16 vecuma grupā. Tā mūsu valstij bija pirmā medaļa kontinenta meistarsacīkstēs kopš nu jau tālā 2000. gada, kad bronzu izcīnīja jaunietes pašreizējā trenere Ilze Bērziņa. Tālāk stāsta pati jaunā sportiste.

Sākas viens no Ziemeļeiropas lielākajiem šaha notikumiem – RTU Open 2022

No 13. līdz 21. augustam starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8, notiks jau 11. starptautiskais šaha festivāls –Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) atklātais turnīrs RTU Open 2022. Festivāls svinīgi tiks atklāts pirmdien, 15. augustā, plkst. 16.30.

Uzbekistāna un Ukraina triumfē pasaules šaha olimpiādē

Otrdien Indijas pilsētā Čennai noslēdzās pasaules šaha olimpiāde, kurā valstu izlases sacentās par stiprākās godu. Lai arī šahs ir olimpiskais sporta veids, tradicionālajās olimpiskajās spēlēs tas nav pārstāvēts, tāpēc šahistiem ir sava olimpiāde, kas notiek reizi divos gados, jo šis sporta veids pieejams gan ziemā, gan vasarā.

Šahisti salst Indijas olimpiādē

Pirms olimpiādes sākuma varēja likties, ka šahisti Indijā izcepsies, tomēr noticis pretējais. Organizatori tik centīgi izvietojuši gaisa kondicionierus spēļu zālēs, ka daudzi šahisti salst. Latvijas sieviešu izlases dalībniece Laura Rogule bija spiesta pat uzvilkt ar gudru ziņu līdzi paņemto šalli. Uz Indiju, saprotams, ir jāņem līdzi šalle, to zina katrs latvietis, jo caurvēja briesmas var pārsteigt nesagatavotu.

Indijā sākas Pasaules šaha olimpiāde

Šahistiem ir savas olimpiskās spēles - reizi divos gados pasaules valstu šaha izlases sabrauc vienuviet un noskaidro čempionu. Gandrīz divi tūkstoši šahistu sasēžas viens otram pretim, vienas valsts četriem šahistiem sacenšoties ar citas valsts četrinieku. Četru partiju garā mačā triumfē tā komanda, kurai izdodas uzvarēt par vienu partiju vairāk kā otrai komandai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide