Rīgā +20 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Svētdienas pievakarē Rīgā ar reisu no Oslo atgriezies valsts vadošais svarcēlājs, Eiropas čempions Artūrs Plēsnieks.

Kā zināms, Norvēģijā notikušajā Eiropas čempionātā Plēsnieks sestdien triumfēja svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. Latvijas sportists sacensību sākumā bija viena soļa attālumā, lai paliktu bez rezultāta raušanā, tomēr veica sekmīgu pēdējo mēģinājumu, bet grūšanā palika nepārspēts, izcīnot arī uzvaru summā.

Pērnā pasaules čempionātā bronzas medaļu ieguvušais Latvijas svarcēlājs raušanā pacēla 177 kilogramus, bet grūšanā viņš tika galā ar 226 kilogramu smagu stieni, kas summā viņam deva 403 kilogramus. Grūšanā Plēsnieks atkārtoja valsts rekordu, ko sasniedza pērn pasaules čempionātā.

Tikpat summā pacēla arī polis Arkadiušs Mihaļskis, taču tā kā viņš bija par 600 gramiem smagāks nekā latvietis, tad zelta medaļu ieguva Plēsnieks. Mihaļskis raušanā un grūšanā pacēla identiskus smagumus kā Latvijas sportists, kurš grūšanā ieguva arī mazo zelta medaļu.

Tikmēr bronzas godalgu ieguva Simons Martirosjans no Armēnijas, kurš ar 182 kilogramiem bija otrs labākais raušanā, bet grūšanā viņš pievarēja vien 220 kilogramu smagu stieni.

Jau ziņots, ka pērn pasaules čempionātā Plēsnieks izcīnīja bronzas medaļu summā paceļot 405 (179+226) kilogramus.

Savukārt pērn Eiropas čempionātā Plēsnieks palika astotais, 2014.gadā viņš ieņēma ceturto vietu, bet vēl gadu iepriekš tika pie bronzas. Sacensības Plēsnieks togad arī beidza ceturtais, taču par dopinga lietošanu vēlāk tika diskvalificēts gruzīnu sportists Dāvids Gogija, tāpēc latvietim tika piešķirta bronza.

Plēsnieks ir arī trīskārtējs Eiropas U-23 čempions, pērn šajās sacensībās uzvarot trešo gadu pēc kārtas.