Rīgā +5 °C
Trešdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Anastasijai Sevastovai Austrālijas atklātā tenisa čempionāta astotdaļfinālā tomēr nav izdevies pārspēt pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacku. Svētdien Melburnā 20 gadus vecā liepājniece piekāpās Dānijas tenisistei 3:6, 4:6.Cīņā Melbourne Park tenisa laukumu centrālajā Roda Leivera kortā jau pirmajā geimā Sevastovai izdevās vinnēt pretinieces servi.

Vēl kādu brīdi Latvijas tenisiste dominēja spēlē, taču tad sestajā geimā Vozņacka atspēlējās un lielā mērā uz sāncenses kļūdu rēķina uzvarēja arī nākamos trīs geimus.Otrā seta sākumā Vozņacka turpināja dominēt un vinnēja vēl vienu Sevastovas servi. Tūdaļ pat viņa zaudēja savējo, taču vēlreiz izvirzījās vadībā. Sestajā geimā Anastasijai neizdevās realizēt “breikbumbu”,  toties astotajā pēc vairākām Vozņackas kļūdām liepājniece panāca neizšķirtu 4:4.Uz brīdi šķita, ka Anastasija ir pārņēmusi kontroli pār spēli. Diemžēl neizprovocētu kļūdu virkne nākamajā geimā ļāva pretiniecei atgūties un drīz vien viņa pabeidza stundu un 20 minūtes ilgušo maču savā labā.Sevastovas un Vozņackas vienīgajā līdzšinējā savstarpējā spēlē pērn Federācijas kausa izcīņas ietvaros bija uzvarējusi Dānijas tenisiste (6:2, 6:2). Toreiz gan Latvijas labākā tenisiste spēlējusi, būdama slima.Iekļūšana Austrālijas čempionāta astotdaļfinālā ir Sevastovas lielākais panākums Grand Slam turnīros un arī visā profesionālās tenisistes karjerā.Iepriekšējās spēlēs pasaules ranga 46.vietā esošā Sevastova ar 6:4, 7:6 (7:5) uzvarēja Poļonu Hercogu no Slovēnijas, ar 6:4, 6:2 pasaules ranga 24.vietas īpašnieci Janinu Vikmaijeri no Beļģijas un ar 6:1, 6:3 Krievijas tenisisti Vesnu Manasijevu.Līdz šim Sevastova Grand Slam turnīros nebija tikusi tālāk par otro kārtu. Par iekļūšanu astotdaļfinālā 20 gadus vecā liepājniece nopelnīja 93 000 ASV dolāru un 280 reitinga punktus.