Rīgā +3 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Francija piekto reizi vēsturē triumfē pasaules handbola čempionātā

Par pasaules čempionvienību handbolā svētdien piekto reizi vēsturē kļuva Francijas izlase, kas finālā ar 25:22 (14:11) samērā līdzīgā cīņā pieveica daudzas sensācijas sagādājušo sacensību saimnieci Katara.

Līdz ar to Francija šobrīd ir gan olimpiskā, gan pasaules, gan arī Eiropas čempione.

Zīmīgi, ka abās komandās rezultatīvākie bija dienvidslāvu izcelsmes handbolisti - Francijai ar pieciem gūtajiem vārtiem palīdzēja no Serbijas nākušais Nikola Karabatičs, bet Kataras labā septiņas reizes atzīmējās naturalizētais melnkalnietis Žarko Markovičs.

Kā ziņots, Francija iepriekš pusfinālā ar 22:26 zaudēja pasaules čempionu pilnvaras nolikušajiem spāņiem, bet Katarai ar 31:29 izdevās pārspēt Poliju.

Katara ir pirmā izlase ārpus Eiropas, kurai izdevies sasniegt pasaules čempionāta finālu. Turklāt līdz šim nevienai Āzijas komandai nebija izdevies tikt tālāk par šī turnīra ceturtdaļfinālu.

Mačā par trešo vietu svētdien 29:28 (13:13, 11:11) pagarinājumā pieveica Spāniju, astoņus vārtus iemetot Mihalam Šibam.

Pirms diviem gadiem par pasaules čempionvienību otro reizi vēsturē kļuva Spānija, kas pašu mājās finālā apspēlēja Dāniju. Savukārt pie bronzas godalgām tika Horvātija. Dānijas izlase finālā bija spēlējusi iepriekšējās divas reizes pēc kārtas, bet 2011. un 2009.gadā spēcīgākā izlase pasaulē bija Francija.

Latvijas izlase ar divām čempionāta dalībniecēm - Slovēniju un Zviedriju - spēkojas 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Līdz šim divās notikušajās cīņās pērnajā oktobrī latvieši ar 23:33 izbraukumā zaudēja pašreizējai olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai, bet vēlāk savā laukumā ar 28:39 piekāpās Slovēnijai. Šo čempionātu Slovēnija noslēdza astotajā vietā, bet Zviedrija palika desmitā.