Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +18 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Francija

Francijā restorānos, vilcienos prasīs Covid pasi

Francijā restorānu un citu sabiedrisko vietu apmeklēšanai, kā arī ceļojumiem ar vilcienu un lidmašīnu turpmāk būs jāuzrāda "veselības pase", ko varēs iegūt pret Covid-19 vakcinētie, ar to pārslimojušie vai negatīvu testu saņēmušie, paredz naktī uz pirmdienu Francijas parlamentā apstiprinātais ierobežojumu likums. Tas nosaka arī obligāto vakcināciju visiem veselības aizsardzības jomā strādājošajiem, vēsta France24.com.

Makrona un Lepenas fiasko reģionālajās vēlēšanās

Francijas centriskais prezidents Emanuels Makrons un galēji labējo spēku līdere Marina Lepena piedzīvojuši fiasko reģionālajās vēlēšanās, kas valstī notika 20. un 27. jūnijā. Viņu partijas nav uzvarējušas nevienā no Francijas 13 kontinentālajiem reģioniem. Visur triumfējuši tie paši politiskie spēki, kas pie varas attiecīgajā reģionā bijuši beidzamos sešus gadus – republikāņi vai sociālisti.

Francijā ārpus telpām nebūs jāvalkā sejas maskas

Francijā ceturtdien tiks atcelta prasība par masku valkāšanu ārpus telpām, savukārt pandēmijas dēļ ieviestā komandantstunda, kas iedzīvotāju vidū ir gauži nepopulāra, tiks atcelta 20.jūnijā, trešdien pavēstīja premjerministrs Žans Kastekss.

Francijā uzjundīti strīdi par attieksmi pret islāmismu

Beidzamajos mēnešos jau tāpat karstās debates par drošības situāciju Francijā vēl vairāk uzjundījušas militārpersonu (gan atvaļinātu, gan aktīvā dienestā esošu) atklātās vēstules, kas publicētas vienā no labējiem žurnāliem. Tajās valsts vadībai pārmesta pārlieka iecietība pret islāmistiem, kuras dēļ Francijā varētu izcelties pat pilsoņu karš. Amatpersonas paudušas sašutumu par publikācijām, norādot, ka to mērķis varētu būtu galēji labējo vēlētāju mobilizēšana pirms jūnijā paredzētajam reģionālajām un nākamgad ieplānotajām prezidenta vēlēšanām.

Makrona klimata referenduma ideja iestrēgst Senātā

Francijas prezidenta Emanuela Makrona centieniem panākt, ka Francijas konstitūcijā referenduma ceļā tiek iekļauta apņemšanās cīnīties ar klimata pārmaiņām, radušies jauni šķēršļi, parlamenta augšpalātai nobalsojot par mērenāku formulējumu valdības atbalstītajā likumprojektā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide