Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Latvijas labākā badmintoniste Šefere liek punktu spožajai karjerai

Latvijas visu laiku labākā badmintona spēlētāja Kristīne Šefere nolēmusi pārtraukt badmintonistes karjeru. Par savu aiziešanu no lielā sporta 35 gadus vecā Šefere paziņoja Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšanas ceremonijā.

Latvijas badmintona federācija jau otro gadu pēc kārtas ir pasniegusi Latvijas badmintona Gada balvas. Otro gadu pēc kārtas par aizvadītā gada labāko spēlētāju tika atzīta tieši Šefere. 

"“Šo balvu nākamgad noteikti saņems kāda cita Latvijas spēlētāja, jo ir pienācis tas brīdis, kad es pārtraucu savu ilgo spēlētājas karjeru. Paldies visiem, kas man juta līdzi, paldies visiem, kas man ir palīdzējuši. Īpašs paldies manam tēvam un trenerim Arnim Šeferam. Novēlu veiksmes manām līdzšinējām konkurentēm!”" saņemot Gada balvu teica K. Šefere.

Aizvadītais gads valsts vadošajai badmintonistei bija panākumiem bagāts - izcīnīta dalītā 9.vieta Eiropas čempionātā, kas ir augstākais Latvijas spēlētāju sasniegums, savukārt Latvijas čempionātā tika izcīnītas visas trīs iespējamās medaļas - sieviešu vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs. Tādējādi Šefere savu sportistes karjeru pārtrauc esot virsotnē.

Šobrīd Latvijas badmintona federācijas reitinga 2.vietā ir Ieva Pope, kura šobrīd dzīvo un trenējas Nīderlandē, bet 3.vietā ir siguldiete Jekaterina Romanova.

Šefere pirmo reizi par Latvijas čempioni kļuva 1993.gadā, tobrīd vēl 11 gadu vecumā, uzvarot sieviešu dubultspēlēs pāri ar Daci Šneideri. Latvijas čempionātos zelta medaļas Šefere ir izcīnījusi 66 reizes, tai skaitā 16 reizes sieviešu vienspēlēs, 16 reizes jauktajās dubultspēlēs un 21 reizi sieviešu dubultspēlēs. Vēl 13 reizes titulētā badmintoniste ir izcīnījusi zelta medaļas Latvijas čempionātos klubu komandām.

Savas karjeras laikā Šefere ir spēlējusi piecu valstu komandu līgās vai čempionātos - Dānijā, Nīderlandē, Čehijā, Polijā un Lietuvā.

Vēl 2015.gadā pastāvēja cerības, ka Šefere varētu kvalificēties Rio Olimpiādei - viņa piedalījās vairākos Pasaules reitinga turnīros Jamaikā, Gvatemalā, Meksikā, Marokā un Bahreinā, taču ar izcīnīto 134.vietu Pasaules badmintona reitingā nebija gana, lai kvalificētos Rio. 

2015.gada oktobrī Šefere pāri ar Ievu Popi Pasaules reitinga dubultspēļu turnīrā Marokā izcīnīja pirmo vietu, un tas joprojām ir vienīgais šāds panākums Latvijas badmintona vēsturē. Savukārt 2015.gada martā viņa izcīnīja bronzas medaļas Pasaules reitinga vienspēļu turnīrā Jamaikā 

“"Iespējams, daudziem šķiet, ka būt 134.vietā Pasaules reitingā ir nenozīmīgs panākums, taču badmintons ir individuālais sporta veids ar ļoti lielu masveidību. Anglijā vien badmintonu vismaz reizi nedēļa spēlē vairāk nekā pusmiljons spēlētāju, bet pasaulē badmintona spēlētāju skaits pārsniedz 200 miljonus. Tas ir viens no pieciem vispopulārākajiem sporta veidiem pasaulē, un būt 134.vietā pasaulē ir vērtējams kā ļoti liels sasniegums,”" uzskata sportistes tēvs un treneris Arnis Šefers.

No badmintona sportiste atvadīties negrasās, un Rīgas skolēnu pilī palīdzēs tēvam trenēt jaunos badmintonistus, tai skaitā Niku Podosinoviku, kurš jau otro gadu pēc kārtas tika atzīst par Gada spēlētāju Latvijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi