Latvijas peldētāji Eiropas čempionātā apstājas ceturtdaļfinālā

Latvijas peldētāji Ģirts Feldbergs un Ieva Maļuka svētdien Glāzgovā neiekļuva Eiropas čempionāta (EČ) pusfinālos.

Feldbergs 100 metru distancē peldēšanā uz muguras ieņēma septīto vietu savā peldējumā starp deviņiem sportistiem, kas viņam liedza kvalificēties pusfinālam. Feldbergs distanci veica 56,12 sekundēs, kamēr kopumā sešos priekšsacīkšu peldējumos piedalījās 52 sportisti.

Savukārt daudzsološā peldētāja Maļuka 200 metros brīvajā stilā uzrādīja septīto laiku savā peldējumā starp desmit sportistēm. Kopumā startēja 53 sportistes, bet Maļuka ar divu minūšu un 3,71 sekunžu ātru peldējumu nekvalificējās pusfinālam.

Jau vēstīts, ka Maļuka sestdien ieņēma 38. vietu Eiropas čempionāta 50 metru distancē uz muguras, kamēr trīs pozīcijas zemāk palika Arina Baikova. Abas sportistes neiekļuva pusfinālā.

Savukārt piektdien 50 metros brīvajā stilā Latvijas rekordu laboja Gabriela Ņikitina, taču ar to nebija gana pusfināla sasniegšanai, jo peldētāja palika 21. vietā.

Ņikitina distanci veica 25,58 sekundēs, sev piederošo valsts rekordu uzlabojot par 0,05 sekundēm. Tāpat šajā distancē Maļuka ierindojās 31. vietā, bet Baikova palika 40. pozīcijā.

Tāpat piektdien 37. vietu 50 metru distancē uz muguras ieņēma Feldbergs, bet Daniils Bobrovs ierindojās 43.vietā 100 metros brasā.

Latviju šajā Eiropas čempionātā pārstāv pieci peldētāji.

Glāzgovā līdz nākamajai svētdienai norisināsies vairāki Eiropas čempionāti - ūdens sporta veidos, riteņbraukšanā, golfā, vingrošanā, akadēmiskajā airēšanā un triatlonā.