Peldētāja Embrekte kļūst par nedzirdīgo spēļu čempioni 50 metru brīvajā stilā

Latvijas peldētāja Zane Embrekte ceturtdien Brazīlijā tika kronēta par nedzirdīgo spēļu čempioni 50 metru brīvā stila peldējumā.

Priekšsacīkstēs Embrekte šo distanci peldēja 27,22 sekundēs, kas bija pārliecinoši labākais rezultāts 26 peldētāju konkurencē.

Fināla peldējumā viņa bija vēl ātrāka, finišējot 26,62 sekundēs. Otrās vietas ieguvēja Sāra Maranjo no Itālijas viņai zaudēja 1,23 sekundes.

Jau ziņots, ka trešdien Embrekte izcīnīja sudraba medaļu 200 metru brīvā stila distancē.

Vēl no Latvijas peldētājiem 100 metru brasā Kristofers Kraze priekšsacīkstēs finišēja vienā minūtē un 17,22 sekundēs, kas deva 11.vietu 22 peldētāju konkurencē, kamēr 100 metru tauriņstilā Artis Vazdiķis, finišējot vienā minūtē un 5,25 sekundēs, ierindojās 14.pozīcijā starp 20 sportistiem.

24. nedzirdīgo spēlēs piedalās 78 valstu sportisti, sacenšoties 20 sporta veidos. Latvija šajā sporta forumā ir pārstāvēta ar septiņiem sportistiem: Laura Gaile (šaušana), Sergejs Soklakovs, Māris Grēniņš (abi - vieglatlētika), Zane Embrekte, Artis Vazdiķis, Kristofers Kraze, Rūdolfs Stupāns (visi - peldēšana).