Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Rīgā šahisti atgriežas pie galdiņiem

Līdz ar visai pasaulei zināmā vīrusa ierašanos šahistiem visā pasaulē nācās pārcelties no klātienes uz turnīriem uz turnīriem internetā. Cilvēkiem, kuri no šaha ir tālu, varētu šķist, ka šahs internetā un šahs klātienē daudz neatšķiras. Tomēr atšķiras un diezgan būtiski.

Galvenokārt tas ir dēļ klātienes efekta, kad spēlētāji jūt viens otru emocionāli, jūt kopējo noskaņu turnīra zālē, kurā spēlē vēl vairāki desmiti šahistu vienlaicīgi. Piemēram, šobrīd turnīriem notiekot pārsvarā internetā, pasaules čempionam Karlsenam ir vājāki sasniegumi, nekā klātienes turnīros, kur daudzi pretinieki nespēja izturēt viņa skatienu un pret viņiem vērsto enerģiju. Šahs ir tāds jūtīgs sporta veids. Un visbeidzot, tā ir arī socializēšanas - satikt kādu senu draugu, cīņu biedru, aprunāties. Pēc šī kontakta bija noilgojušies arī šahisti.

Aizvadītajā nedēļā Rīgā Tallink viesnīcā norisinājās pirmais starptautiskais šaha turnīrs kopš karantīnas ierobežojumu mīkstināšanas. Riga Summer Chess Festival 2020 ir pirmais turnīrs Latvijā, kurš tika aizvadīts, ievērojot karantīnas nosacījumus, spēlētājiem nodrošinot sejas maskas un dezinfekcijas līdzekļus. 

Turnīrs sapulcināja 79 dalībniekus klasiskā (katram spēlētājam dotas 90 minūtes uz visu partiju un vēl 30 sekundes par katru gājienu) šaha turnīrā un 80 šahisti cīnījās blica (3 minūtes uz visu partiju un vēl 2 sekundes par katru gājienu) turnīrā. Klasiskā šaha turnīrs noslēdzās sestdien ar Latvijas meistara Vladimira Svešņikova uzvaru 7 punkti no 9, bet dienu vēlāk, svētdien aizvadītajā blica turnīrā 11 partijās 11 uzvaras guva lielmeistars Aleksejs Širovs.  

Kas notiks tālāk Latvijas šaha dzīvē? 28. jūnijā Mežezerā notiks Latvijas čempionāts blicā, bet 25.-26. jūlijā Ventspilī notiks Latvijas čempionāts ātrajā (rapid) šahā. Šajos turnīros var piedalīties jebkurš šahists ar vismaz 2. sporta klasi. Šobrīd ir neskaidrs, kad un vai notiks Latvijas čempionāts klasiskajā šahā – iespējams, tā būs Ziemassvētku dāvana Latvijas šahistiem un turnīrs tiks aizvadīts decembrī, bet garantēt to šobrīd nevar neviens. 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atvēruši jaunu lappusi

Latvijas spēcīgākā 3 x 3 basketbola komanda meklē ģenerālsponsoru un menedžeri.

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi