Laika ziņas
Šodien
Migla

Rosina LOK prezidentam noteikt divu pilnvaru termiņu ierobežojumu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) valde rosina noteikt, ka komitejas prezidents var tik ievēlēts amatā ne vairāk kā uz diviem termiņiem jeb astoņiem gadiem, aģentūru LETA informēja LOK.

LOK Izpildkomitejas sēdē tika skatīts Statūtu grozījumu projekts, kas paredz vairākas būtiskas izmaiņas organizācijas darbībā. Grozījumus ir sagatavojusi LOK valde un izskatījusi LOK Juridiskā komisija, ņemot vērā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ieteikumus.

Sagatavotais projekts paredz noteikt LOK vēlēto amatpersonu ievēlēšanu termiņus, kā arī piedāvā kārtību, kādā var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas locekļu - federāciju prezidentu vidū un citus grozījumus.

Minētā Statūtu redakcija paredz, ka LOK prezidents var tikt ievēlēts amatā ne vairāk kā uz astoņiem gadiem (divi amata termiņi), savukārt LOK ģenerālsekretāru un LOK Izpildkomitejas locekļus amatos var tikt ievēlēti ne vairāk kā uz 12 gadiem (trīs amata termiņi), katru amatu uzskaitot atsevišķi.

Savukārt ar LOK Ģenerālas asamblejas lēmumu atsevišķos gadījumos var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas vēlēto locekļu - federāciju prezidentu vidū.

Tāpat paredzēts ieviest LOK apbalvojuma sistēmu un Apbalvojuma komisiju.

LOK Statūtu grozījumu projekts tiks nodots izskatīšanai un priekšlikumu iesniegšanai līdz 2021.gada 15.februārim LOK biedriem - olimpisko sporta veidu federācijām un Latvijas Olimpiešu klubam, kā arī LOK Atlētu komisijai. To paredzēts izskatīt un apstiprināt LOK Ģenerālajā asamblejā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi