Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Sākta Daugavas stadiona attīstības projekta otrā kārta

Sākta Daugavas stadionā attīstības projekta otrā kārta, kas paredz tajā izbūvēt ledus halli, atjaunot centrālo sporta laukumu futbolam un vieglatlētikai, kā arī izbūvēt vieglatlētikas manēžu, aģentūru LETA informēja projekta Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē pārstāve Laura Matusēviča.

Patlaban izsludināts iepirkums ledus halles būvprojekta minimālā sastāvā izstrādei un centrālā sporta laukuma atjaunošanas būvniecības ieceres izstrādei. Līgumus ar šo darbu veicējiem plānots noslēgt jau novembrī.

Gada nogalē plānots izsludināt iepirkumu arī par vieglatlētikas manēžas būvprojekta minimālā sastāvā izstrādi.

Kā norādīja VSIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions valdes loceklis Elmārs Martinsons, 2021.gada Pasaules čempionāts hokejā tiks sagaidīts ar jaunu ledus halli, kurā paredzēti divi ledus laukumi treniņu vajadzībām un 600 skatītāju sēdvietas.

"Lai gan esam saņēmuši daudz atzinību no sporta nozares pārstāvjiem un kultūras pasākumu organizatoriem par projekta pirmajā kārtā rekonstruēto rietumu tribīni un jaunuzceltajām dienvidu un ziemeļu tribīnēm, bieži radās jautājumi, vai esošie vieglatlētikas skrejceļi un centrālais futbola laukums netiks rekonstruēti. Varam vieglatlētikas un futbola entuziastiem apliecināt, ka šo sporta veidu infrastruktūra tiks atjaunota pilnībā. Futbola laukumam būs apsildāms zāliens un jauna laistīšanas sistēma, kura nodrošinās laukuma laistīšanu ar lietus ūdeni un uzkrās to īpašos rezervuāros. Arī vieglatlētikas skrejceļi un sektori piedzīvos ievērojamas pārmaiņas, lai pilnībā atbilstu Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas standartiem," pauda Martinsons.

Pēc Matusēvičas paustā, attīstot vīziju par Daugavas stadiona teritorijas konceptu, starptautiski atzīti arhitekti no Vācijas, Nīderlandes un Lietuvas, ar lielu pieredzi sporta būvju projektēšanā visā pasaulē, sniedza rekomendācijas, izstrādāja vadlīnijas, kā arī izteica priekšlikumus ilgtspējīgiem risinājumiem, lai kultūras un sporta kvartāla teritorijas attīstības un apbūves projektu risinājumi veidotu vienotu un funkcionālu vidi.

Visi projektēšanas risinājumi atbildīs Rīgas pilsētas vēsturiskā centra un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzības zonas prasībām, viņš solīja.

Visi darbi tiek veikti Eiropas Savienības fondu projekta Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 61,96 miljoni eiro, tostarp Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums 37,55 miljonu eiro apmērā, valsts budžeta finansējums 5,56 miljonu eiro apmērā, pašvaldības finansējums 1,50 miljonu apmērā un privātais finansējums 1,73 miljonu apmērā.

Projektu īsteno VSIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu un VAS Valsts nekustamie īpašumi.

 

Top komentāri

skats no malas
s
Citāts: "Kopējais projekta finansējums ir 61,96 miljoni eiro". Graustu, kas bija jānojauc, un tā vietā par 20 miljoniem bija jāuzbūvē normāls stadions, rekonstruē par 60 miljoniem, lai pēc 10 gadiem to varētu laimīgi nojaukt un sākt apgūt jaunus miljonus.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Glovackis pieprasa revanšu(9)

Polijas bokseris Kšištofs Glovackis pēc skandalozās cīņas ar Mairi Briedi vēlas revanša dueli pret latvieti.

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi