Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Daugavas stadions

Daugavas stadiona ledus halle izmaksās 10,3 miljonus

Daugavas stadiona ledus halles būvniecība izmaksās 10,32 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), otrdien pēc līguma noslēgšanas ar personu apvienību ARMS par ledus halles būvniecību teica Daugavas stadiona valdes loceklis Guntis Zālītis.

Vēl netiek pieņemts lēmums par Daugavas stadiona ledus halles projektētāju

Lai gan šodien bija plānots pasludināt uzvarētāju iepirkumā par Daugavas stadiona ledus halles projektēšanu, tas tomēr nenotiks, jo viens no pretendentiem ir nerezidents un komisijai jāsagaida izziņa no tā par nodokļu parādu neesamību, norādīja VSIA Kultūras un sporta centra Daugavas stadions valdes loceklis Guntis Zālītis.

FOTO: Daugavas stadions atjaunots un atvērts nomniekiem

Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions piedāvā interesentiem nomāt telpas sporta nodarbībām, kultūras un korporatīvajiem pasākumiem, konferencēm un semināriem netālu no Rīgas centra - Grīziņkalnā, Augšielā 1. Nomai tiek piedāvātas sešas treniņzāles, trenažieru zāle ar nodarbību zāli, bērnu nodarbību, biroju un kafejnīcas telpas, vēsta

FOTO: Rekonstruētais Daugavas stadions gatavs pasākumiem

Šodien, 28. maijā, svinīgi atklātas Daugavas stadiona atjaunotās un paplašinātās tribīnes ar 10 400 skatītāju sēdvietām. Tādējādi stadions ir gatavs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumu uzņemšanai. Stadiona svinīgajā atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), kultūras ministre, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāja Dace Melbārde (NA), izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība), Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, un uzņēmuma LNK Industries valdes priekšsēdētājs Jevgenijs Locovs.

Atklāts atjaunotais Daugavas stadions

Ar Latvijas himnu, futbola bumbu šovu un tautas deju priekšnesumiem pirmdien, 28. maijā, atklāts rekonstruētais Daugavas stadions. Vairāk nekā 10 000 vietu tribīnēs, 1400 luksu apgaismojums, uzlabota skaņas kvalitāte, labiekārtota teritorija ir tikai daļa no uzlabojumiem, ko piedzīvojusi atjaunotā sporta un kultūras bāze.

FOTO: Zāliens. Skrejceļš. Daugava

Sporta karalis futbols un sporta karaliene vieglatlētika – galvenokārt tie saimniekos leģendārajā stadionā Daugava pēc renovācijas. Un Latvijas kultūras fenomens Deju svētki, protams, arī dažādos uzņemto pasākumu programmu. Nodot ekspluatācijā pēc renovācijas stadionu plānots jau 15. maijā. "Nevis plānots, bet tad arī nodosim. Nav variantu! Viss jau saskaņots," labo VSIA Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" valdes loceklis Elmārs Martinsons, kurš laipni izvadāja pa būvlaukumu.

Būvniecības uzrāviens, svētkus gaidot

Līdz Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem atlikuši aptuveni deviņi mēneši. Lai gan svētku galveno norises vietu – Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona – atjaunošana norit ātrāk, nekā sākotnēji plānots, būvnieki saskaras ar vairākiem izaicinājumiem.

Stadiona Daugava ledus halles ekspluatācija nav pieļaujama konstrukciju pārslodzes dēļ

Valsts SIA Kultūras un sporta centra Daugavas stadions ledus halles ekspluatācija nav pieļaujama bez būtiskas pārbūves, liecina centra saņemtais neatkarīga būveksperta atzinums par drošības apsvērumu dēļ slēgtās stadiona ledus halles tālāku izmantošanu. Kā noskaidroja aģentūra LETA, eksperti norāda, ka ledus halles jumta konstrukcijas ir pārslogotas - lokālo kopņu stieņu pārslodze ir aptuveni 50%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide