Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns

Štrombergs krīt PČ finālbraucienā un finišē astotais

Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs sestdien piedzīvoja kritienu pasaules čempionāta finālā, kas viņam neļāva cīnīties par augstām vietām sacensību noslēgumā.

Finālbraucienā Štrombergs ar labu startu pieteica pretenzijas uz uzvaru, tomēr pirmajā pagriezienā konkurenti viņu sāka bloķēt un latvietis atkāpās uz trešo pozīciju, taču jau nākamajā pagriezienā Štrombergs zaudēja vēl pāris pozīcijas.

Pēdējā finālbrauciena pagriezienā viens no tā dalībniekiem piedzīvoja kritienu, līdzi paņemot arī vēl dažus sportistus, kuru vidū bija arī Štrombergs. Līdz finišam Latvijas sportistam neizdevās atgūt kritienā zaudēto un viņš finišēja pēdējā, astotajā, vietā.

Pirms tam ceturtdaļfināla braucienā Štrombergs izcīnīja uzvaru, bet pusfinālā ieņēma trešo vietu.

Par uzvarētāju un pasaules čempionu kļuva Austrālijas sportists Sems Vilobijs.

No pārējiem Latvijas braucējiem elites grupā Toms Mankus ceturtdaļfinālā savā braucienā ieņēma ceturto vietu un neiekļuva pusfinālā. Tikmēr Edžus Treimanis ceturtdaļfinālā savā braucienā piedzīvoja kritienu un arī nekvalificējās pusfinālam.

Tikmēr elites grupā sievietēm vienīgā Latvijas pārstāve Sandra Aleksējeva spēja iekļūt pusfinālā, kur piedzīvoja kritienu un finišu nesasniedza.

Savukārt junioru konkurencē nevienam Latvijas sportistam neizdevās pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru - Elvis Puroms un Kristaps Vinters savos braucienos ieņēma septīto vietu un sacensības neturpināja.

Kā ziņots, Štrombergs piektdien izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionāta individuālo braucienu superfinālā.

Sākotnēji individuālajos braucienos 2008. un 2010.gada pasaules čempions, kā arī pagājušā gada sudraba godalgas laureāts Štrombergs ieņēma ceturto vietu un vēlāk savu pozīciju nespēja uzlabot arī superfinālā, kurā līdz labāko trijniekam viņam pietrūka 0,008 sekundes.

Par individuālo braucienu čempionu kļuva amerikānis Konors Fīldss.

Individuālajos braucienos tika noteikti 64 sportisti, kuri piedalījās pamatsacensībās. Savukārt superfinālā 16 ātrākie braucēji sadalīja atsevišķu medaļu komplektu.