Rīgā +2 °C
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Trim Latvijas jaunajiem šahistiem izdodas iekļūt Eiropas jaunatnes čempionāta divdesmitniekā

Latvijas šahisti Miķelis Vingris, Dmitrijs Tokranovs un Elizabete Limanovska izcīnījuši vietas divdesmitniekā Eiropas jaunatnes šaha čempionātā, kas ceturtdien noslēdzās Rumānijā.

Augstvērtīgāko rezultātu sasniedza U-8 grupas sportists Vingris, kuram deviņās kārtās nopelnīti seši punkti deva 16.vietu starp 107 vienaudžiem. Tāpat šajā grupā 70.vietā ar četriem punktiem palika Artjoms Tolmačevs.

Kā vēstīts, jūnija sākumā Vingris izcīnīja bronzu Minskā notikušajā pirmajā pasaules jaunatnes čempionātā ātrajā šahā.

Tikmēr Tokranovs U-18 vecuma grupā ar 5,5 punktiem ieņēma 17.vietu starp 86 šahistiem, kur 79.pozīcijā palika Roberts Ziediņš (2,5 punkti), bet Limanovska šajā pašā grupā meitenēm ar pieciem punktiem noslēdza pirmo divdesmitnieku.

Savukārt nedaudz aiz labāko divdesmitnieka palika Dana Vambūte, kura U-16 grupā ar pieciem punktiem ieņēma 22.vietu, savam reitingam turnīra gaitā pievienojot 103 punktus, bet Agnesa Stepani Ter-Avetisjana U-10 grupā ar 5,5 punktiem ierindojās 23.pozīcijā.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, vietu vērtējumā Latvijas labākajiem šahistiem ir neapšaubāms progress, jo pērn labākā no visiem Latvijas sportistiem bija Limanovska, kura ierindojās 39.vietā, bet šogad ir piecas vietas ap labāko divdesmitnieku.

Vēl puišu sacensībās U-10 grupā attiecīgi 111. un 113.pozīcijā palika Rafaels Spiridovskis un Ilja Testelecs Kuprijans (abiem pa 3,5 punktiem), U-12 grupā 118.vietu ieņēma Kristaps Zass (3,0), U-14 grupā 77.pozīcijā palika Aleksandrs Jazdanovs (4,0), kamēr Daniils Horobrijs bija 108.vietā (2,5), tikmēr U-16 grupā 79.vietā ierindojās Rihards Bekasovs (2,5).

Savukārt meiteņu vidū U-8 grupā 44.vietu guva Naomi Maklakova (3,5), U-12 grupā 82.vietā bija Sofija Sergejeva (3,0), kamēr Evelīna Tokranova ierindojās 92.pozīcijā (2,5), U-14 ieskaitē Arina Petrovska ieņēma 76.vietu (2,5).

Kā vēstīts, neilgi pirms šī turnīra Brazīlijā risinājās pasaules čempionāts kadetiem (U-8, U-10, U-12 grupās), kurā visi Latvijas pārstāvji savāca pa 4,0-4,5 punktiem 11 kārtās, bet vienīgi Marija Krasiļņikova U-8 ieskaitē bija pirmajā četrdesmitniekā. Savukārt jau šajā svētdienā Urugvajā sāksies pasaules jaunatnes čempionāts U-14, U-16 un U-18 grupās, kur starp Latvijas deviņiem dalībniekiem būs arī Rumānijā spēlējusī Limanovska.

Tikmēr Eiropas čempionāts jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18 nākamgad risināsies Rīgā, tāpēc lai gūtu papildus pieredzi, Rumānijas kūrortā Mamaijā notikušajās sacensībās viesojās arī Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš un nākamā gada Eiropas jaunatnes čempionāta direktors Egons Lavendelis.