Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vadošās sporta organizācijas aicina atcelt pasākumus, bet sportistiem palikt Latvijā

Saistībā ar Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un iespējamiem riskiem, Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija no 13. marta līdz 14. aprīlim. Ņemot vērā arī aktuālo starptautisko drošības pasākumu praksi, sporta federācijas tiek aicinātas atcelt jebkāda veida sporta pasākumus neatkarīgi no dalībnieku skaita, kā arī sportistiem nedoties uz sacensībām vai treniņnometnēm ārvalstīs, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Šim aicinājumam apvienojas vadošās sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK), Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija (LKSSA) un Izglītības un zinātnes ministrija.

“Risks un sekas, kuras līdzi nes jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatība visā pasaulē, ir nesamērojamas ar īstermiņa zaudējumiem, ja uz vienu mēnesi ierobežojam sporta pasākumus, treniņus, citas aktivitātes, īpaši bērnu un jauniešu auditorijā. Ministrijas ieskatā visai sabiedrībai ir jāiesaistās un stingri jāseko atbildīgo dienestu un valdības ieteikumiem, lai pasargātu mūsu valsti un cilvēkus,” uzsver IZM valsts sekretāra vietnieks – Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

“Mēs stingri kontrolējam šo ārkārtīgi sarežģīto situāciju, ievērojot gan Starptautiskās Olimpiskās komitejas, gan Latvijas Veselības ministrijas ieteikumus. Ikdienas darbībā tiek ievēroti visi drošības ieteikumi un mudinām gan sportistus, gan visu sabiedrību tos ievērot,” uzsver LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.    

“Ceļojumu un sacensību atlikšana visiem ir jauna un neparasta situācija, taču ir jāapzinās sava kā sporta nozares atbildība,” saka LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Sportistu, viņiem tuvu cilvēku un visu to cilvēku veselība, kuri kaut kādā veidā saistīti ar sportu, mums ir ļoti svarīga. Katra mūsu ieguldījums ir svarīgs, neatkarīgi no tā, vai tās ir nokavētas sacensības vai kāda pasākuma atcelšana. Cilvēku veselība ir primārāka par visu pārējo.”

Strauji izplatoties un paralizējot ikdienas dzīvi, koronavīruss ļoti ietekmē sporta pasauli – atceltas vai pārceltas Olimpisko un Paralimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, kā arī vietējie čempionāti. Sākot ar 13. martu mācību process visās izglītības iestādēs norisināsies attālināti, tiek pārtraukti visi treniņi, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu ietvaros Latvijā. Nav pieļaujama bērnu dalība jebkādās sacensībās neatkarīgi no to norises vietas un dalībnieku skaita tajās, kā arī nav pieļaujama bērnu dalība treniņnometnēs ne Latvijā, ne ārvalstīs.

Vienlaikus atzīmējams, ka, ievērojot visus Pasaules Veselības organizācijas ieteikumus, Starptautiskā Olimpiskā komiteja un Starptautiskā Paralimpiskā komiteja ir sniegusi informāciju nacionālajām Olimpiskajām un Paralimpiskajām komitejām un visiem sportistiem visā pasaulē turpināt gatavoties 2020. gada Tokijas Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm kā plānots.

Top komentāri

Liste
L
Tā nu gan ir tukšā populismā balstīta pļāpāšana. Visi ārsti to vien apgalvo, ka jāsporto, īpaši svaigā gaisā. Tagad ierēdņi un funkcionāri sāks mācīt dzīvot. Gādājiet, būvējiet sportam infrastruktūru, stadionus, manēžas, halles, tad sportisti mazāk brauks trenēties ārzemēs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ostapenko: Nedrīkstēju Plīškovai pasniegt dāvanas(1)

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko pirms Francijas atklātā čempionāta otrās kārtas spēles apzinājās, ka kļūdas pret Karolīnu Plīškovu maksās dārgi, pēc uzvaras preses konferencē un...

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi