Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Vindsērfinga braucējs Preiss izcīna trešo vietu Liepājā notikušajā Eiropas čempionātā Formula klasē

Latvijas sportists Jānis Preiss sestdien ieņēma trešo vietu Liepājā šonedēļ notikušajā Eiropas čempionātā vindsērfingā "Formula" klasē.

Preiss 14 braucienu summā bija trešais kopvērtējumā, bet meistaru grupā viņš ieņēma otro vietu.

Latvijas sportists sacensības beidza ar 22 punktiem, bet par uzvarētāju ar 17 punktiem kļuva austrālietis Atīvs Alens, kamēr otrais ar 20 punktiem palika polis Mihals Polanovskis.

Pirms pēdējās dienas sacensībām Preiss bija otrais, no poļa atpaliekot tikai par punktu, taču pēdējā dienā divos braucienos uzvarēja Alens, kurš spēja izraut arī uzvaru kopvērtējumā.

Preiss uzvarēja divos no 14 braucieniem, vēl septiņos viņš bija otrais, bet trīs braucienus noslēdza trešajā pozīcijā.

Tikmēr Jānis Rencis ar 108 punktiem ieņēma devīto vietu, Aleksandrs Ļeontjevs ierindojās 13.pozīcijā, bet labāko divdesmitnieku noslēdza Romulads Zelčs.

Pērn Preiss izcīnīja otro vietu pasaules čempionātā "Formula" klasē, bet 2014.gadā viņš pasaules čempionātā bija sestais, kā arī triumfēja Eiropas kausa kopvērtējumā.

Tikmēr Eiropas kausa izcīņā "Techno293" klasē jauniešiem uzvaru svinēja Namejs Dreimanis, otrais palika Kristaps Dzirnieks, bet trešā bija Egija Smeile. Šajās sacensībās startēja tikai Latvijas jaunie burātāji.

"Formula" klase ir viena no ātrākajām, dinamiskākajām un elegantākajām burāšanas disciplīnām, kur vajadzīgs īss un plats dēlis ar vienu spuru. Braukšana notiek glisēšanas režīmā, kas atgādina lidošanu ar vieglu pieskaršanos ūdenim, bet vēja ātrumam jābūt vismaz 5 metriem sekundē (deviņiem mezgliem).