Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

WADA: Ukraina pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm krāpās ar dopinga analīzēm

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) atklājusi, ka Ukraina, lai izpildītu prasības pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm, apzināti sacensību laikā savāktos paraugus uzdeva kā ārpus sacensībām ņemtus.

WADA paziņoja, ka ir publiskots izmeklēšanas pret Ukrainas antidopinga aģentūru NADC kopsavilkums, kurā cita starpā atklāts, ka NADC pretēji noteikumiem informēja sportistus par gaidāmajām pārbaudēm.

Pret NADC sākta procedūra atbilstības WADA prasībām noteikšanai.

WADA galvenais izmeklētājs Ginters Joungers norādīja, ka neatbilstošās prakses ilgums un mērogs varētu liecināt par "būtiskiem organizatoriskiem trūkumiem NADC".

Pasaules antidopinga uzraugs atklājis vismaz sešus gadījumus, kad sacensību laikā ņemti paraugi noformēti kā ārpus sacensībām ņemti, tādējādi palīdzot sportistiem sasniegt minimālo dopinga analīžu skaitu, kas bija nepieciešams pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Joungers piebilda, ka tāda krāpšanās var ietekmēt arī testēšanu, jo sacensību laikā ņemtajiem paraugiem ir noteikts vairāk aizliegto vielu nekā ārpus sacensībām, tādējādi rezultātos var neuzrādīt vielas, kas sacensībās ir aizliegtas, bet atļautas ārpus tām. Joungers gan piebilda, ka atkārtotās pārbaudēs visi paraugi bijuši negatīvi.

WADA secinājusi, ka kopš 2012.gada Ukrainas sportisti saņēmuši brīdinājumus par dopinga pārbaudēm, kurām pēc noteikumiem bija jābūt negaidītām.

Joungers norādīja, ka NADC pārstāvji zvanījuši sportistiem vai viņu treneriem, lai brīdinātu, ka nākamajā dienā jāierodas uz analīžu nodošanu, šādu praksi bieži izmantojot pirms nozīmīgām starptautiskām sacensībām. Bijuši arī gadījumi, kad visa konkrētas sporta disciplīnas izlase gaidījusi rindā NADC, lai nodotu analīzes.

WADA paziņoja, ka nav rasti pierādījumi tam, ka Ukrainas vieglatlētikas federācija FLAU ir īstenojusi "dopinga un aizsardzības shēmu", tomēr esot pierādīts, ka kāds FLAU biedrs bijis iesaistīts aizliegtā sarkano asinsķermenīšus pavairojošā līdzekļa EPO nelikumīgā ievešanā. Šī lieta nodota izskatīšanai Vieglatlētikas integritātes vienībā.

Privātuma aizsardzības nolūkā WADA nepubliskoja konkrētus iesaistīto vārdus.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi