Liverpool un Barcelona uzvar UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajās spēlēs

UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfinālu mačos uzvaras trešdien izcīnīja Anglijas klubs Liverpool un Barcelona no Spānijas, kas pārspēja attiecīgi citu angļu vienību Mančestras City un AS Roma no Itālijas.

Liverpool savās mājās izcīnīja pārliecinošu uzvaru 3:0 (3:0) pār premjerlīgas līderi Mančestras City, vārtus gūstot Mohamedam Salāham, Aleksam Oksleidam-Čemberleinam un Sadio Manē.

Savukārt Barselonas vienība savā laukumā ar 4:1 (1:0) uzveica AS Roma. Romas vienības futbolisti Daniele de Rosi un Kosts Manols šajā mačā bumbu pamanījās raidīt savos vārtos.

Abos pāros atbildes mačus aizvadīs 10.aprīlī.

Liverpūles komanda jau 12.minūtē izvirzījās vadībā, kad bumba pretinieku vārtu priekšā atlēca pie Salāha, ēģiptietim savu iespēju neizšķērdējot. Salāhs tādējādi guva jau savus 38.vārtus šajā sezonā, visos turnīros kopā ņemot.

Šīs sezonas Anglijas premjerlīgas galvenā titula pretendente no Mančestras saņēma vēl vienu negaidītu triecienu, jo 21.minūtē, atrodoties ārpus soda laukuma, spēcīgu sitienu izpildīja Oksleids-Čemberleins, kurš bumbu precīzi raidīja stūrī un panāca jau 2:0.

Tomēr Liverpūle negrasījās apstāties un iesita arī trešos vārtus, kad pēc Salāha centrējuma bumbu vārtos ar galvu raidīja Manē. Mančestras City lūkoja atbildēt, taču veltīgi, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar pārliecinošu Liverpūles vienības pārsvaru.

Otrajā puslaikā Liverpūles komandas rindās savainojumā iedzīvojās tās līderis Salāhs, kura vietā nāca centra pussargs Džeordžinio Veinaldums. Mājinieki tādējādi izmainīja taktisko zīmējumu, savukārt City otrajā puslaikā uzbruka vairāk.

Spēle atlikušajās minūtēs kļuva agresīvāka, taču rezultāts palika nemainīgs, Liverpūles komandai izcīnot pārliecinošu uzvaru pirmajā cīņā.

Liverpūles vienībai pirmajā ceturtdaļfināla spēlē nevarēja palīdzēt savainojumus guvušie Edams Lalana, Emre Džans un Žoels Matips. Savukārt City bija jāiztiek bez uzbrukuma līdera Serhio Agvero, kuram arī ir trauma.

Pirms spēles Liverpūles un Mančestras komandu fanu starpā izcēlās nekārtības. Liverpool līdzjutēji aptuveni stundu pirms mača sākuma ar raķetēm apmētāja City autobusu. Rezultātā Liverpūles vienības fani bija sabojāja pretinieku vienībai piederošo autobusu.

Savukārt Liverpool galvenais treneris Jirgens Klops neslēpa sašutumu, sakot, ka nesaprot šādu līdzjutēju rīcību.

Liverpool un City komandām šī bija pirmā tikšanās UEFA klubu turnīros. Citu sacensību ietvaros pēdējās astoņās spēlēs piecas uzvaras iekrāja Liverpūles futbolisti. Mančestras vienība Čempionu līgas ceturtdaļfinālu savukārt sasniedza otro reizi vēsturē, kamēr Liverpool šajā turnīra fāzē spēlē pirmo reizi deviņu gadu laikā.

Abas komandas ir rezultatīvākās Anglijas premjerlīgā. Mančestras City straujiem soļiem tuvojas savam piektajam Anglijas čempiones titulam, kamēr Liverpool ieņem trešo pozīciju.

Premjerlīgas rezultatīvākais spēlētājs šobrīd ir Liverpool uzbrukuma līderis Mohameds Salāhs, kurš pēdējās 16 spēlēs guvis 18 vārtus. Savukārt Čempionu līgā ēģiptietis šosezon guvis septiņus vārtus.