Rīgā +16 °C
Trešdiena, 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Irāna kļūst par trešo 2018. gada Pasaules kausa futbolā dalībnieci

Irānas futbola izlase pirmdien nodrošināja ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīru Krievijā.

Irānas futbolisti Āzijas zonas izšķirošās - trešās - kvalifikācijas kārtas A apakšgrupas turnīra spēlē pirmdien mājās ar 2:0 (1:0) uzvarēja Uzbekistānu, garantējot vismaz otro vietu sešu komandu konkurencē, kas dod automātisku ceļazīmi uz nākamgad gaidāmo finālturnīru.

Irānas izlasei 23.minūtē vārtus guva Serdars Azmuns, bet 88.minūtē Medi Taremi pārsvaru dubultoja.

Savā kvalifikācijas grupā Irānai pēc astoņām spēlēm ir 20 punkti, kamēr par septiņiem punktiem atpaliek Dienvidkoreja, kura aizvadījusi septiņas spēles. Tālākās vietas ieņem Uzbekistāna ar 12 punktiem, kura ir aizvadījusi astoņus mačus, sekojot Sīrijai ar astoņiem, Ķīnai pieciem un Katarai ar četriem punktiem.

Ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru iegūs grupas divas labākās komandas, bet trešās vietas ieguvēja varēs piedalīties pārspēlēs.

Zīmīgi, ka Irāna astoņos trešajā kvalifikācijas kārtā aizvadītajos mačos, kuros guvusi sešas uzvaras, nav zaudējusi nevienus vārtus.

Irānas izlase ir trešā komanda, kura nodrošinājusi dalību gaidāmajā Pasaules kausa finālturnīrā, kurā vieta ir garantēta mājiniecei Krievijai, kamēr jau martā ceļazīmi no Dienvidamerikas zonas ir nodrošinājusi Brazīlija.

Līdz šim Irāna Pasaules kausa finālturnīros ir spēlējusi četras reizes - 1978., 1998., 2006. un 2014.gadā.