Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Kolumbijas futbolisti Pasaules kausa finālturnīrā atgriežas ar pārliecinošu uzvaru pār Grieķiju

Pasaules kausa izcīņas futbolā C apakšgrupas pirmās kārtas spēlē sestdien Kolumbijas izlase ar rezultātu 3:0 (1:0) prata uzvarēt Grieķiju.

Kolumbijas izlases labā vārtus guva Džeimss Rodrigess, Pavlo Armero un Teofilo Gutjerress, palīdzot komandai ar uzvaru atgriezties Pasaules kausa finālturnīrā, kurā tā nebija piedalījusies kopš 1998.gada.

Jau pašā spēles ievadā Kolumbijas izlases futbolisti izcēlās ar ātrām darbībām un apņēmīgiem uzbrukumiem, kas rezultātu deva pēc septiņām nospēlētām minūtēm. Pēc lieliskas saspēles Armero sitiens no teicamas pozīcijas padevās vājš, tomēr bumba skāra pretinieku komandas aizsargu un atrada ceļu vārtu stūrī. Šie bija pirmie Kolumbijas izlases gūtie vārti Pasaules kausa finālturnīrā kopš 1998.gada. Lai arī bumbas kontroles pārsvars piederēja grieķiem, uzbrukumā arī turpinājumā pārliecinošāk darbojās Kolumbijas izlase, puslaika beigās savu komandu glābjot grieķu vārtsargam Orestim Karnezim.

Otro puslaiku Grieķijas izlase sāka ļoti apņēmīgi, lai arī Kolumbijas izlases prettriecieni allaž bija bīstami. Grieķiem padevās vairākas labas iespēles soda laukumā un daudzsološas saspēles, tomēr kolumbiešu vārtsarga Davida Ospinas miers tika traucēts reti. Spēles 58.minūtē Kolumbijas izlasei izdevās pārsvaru dubultot, kad pēc precīzas stūra sitiena izspēles netraucēts no vārtu priekšas izcēlās Gutjerress, bet piecas minūtes vēlāk pilnīgi brīvs no pāris metru attāluma teju tukšos vārtos netrāpīja Grieķijas izlases uzbrucējs Teofanis Geks, raidot bumbu pret pārliktni.

Turpinājumā Grieķijas izlasei vairs neizdevās demonstrēt iepriekš pārliecinošo bumbas kontroli, kolumbiešiem acīmredzami labāk izturot spēles tempu. Grieķiem izdevās tikt līdz vairākiem bīstamiem sitieniem pa vārtiem, tomēr pēdējais vārds piederēja Kolumbijai, kad kompensācijas laika trešajā minūtē precīzs bija Rodrigess.

Citā C apakšgrupas cīņā vēlāk sestdien Resifi pilsētā Kotdivuāra tiksies ar Japānu.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Finālturnīrā Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Kolumbijas izlases sastāvs - Davids Ospina, Mario Jepess, Kristiāns Zapata, Pavlo Armero (Santjago Ariass, 74.min.), Avels Agilars (Alekss Mehija, 69.min.), Karloss Sančess, Huans Kamilo Sunjiga, Huans Kvadrado, Džeimss Rodrigess, Teofilo Gutjerress (Džeksons Martiness, 76.min.), Viktors Ivarvo.

Grieķijas izlases sastāvs - Orestis Karnezis, Hosē Holevs, Sokratis Papastatopols, Vasilis Torosidis, Kosts Manols, Kosts Kacuranis, Panagiotis Kone (Giorgs Karagunis, 78.min.), Gianis Maniatis, Dimitris Salpingidis (Gianis Fetfacidis, 57.min.), Giorgs Samars, Teofanis Geks (Kosts Mitroglu, 64.min.).

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...