Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Grieķija

Konservatīvie atgriežas pie varas Grieķijā

Ar solījumu smagi strādāt pirmdien amatā stājās krīžu nomocītās Grieķijas jaunais premjerministrs Kirjaks Micotakis. Konservatīvais politiķis pārņēma varu pēc tam, kad svētdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās pārliecinoši uzvarēja viņa vadītā centriski labējā partija Jaunā demokrātija, apsteidzot līdz šim valdījušā galēji kreisā premjera Alekša Cipra partiju Syriza.

Grieķi gatavo vēlēšanu sakāvi premjeram Cipram

Neapmierināti ar galēji kreisā premjerministra Alekša Cipra un viņa valdības darbu četru gadu garumā Grieķijas pilsoņi svētdien notiekošajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās varas grožus varētu nodot lielākajai opozīcijas partijai Jaunā demokrātija un tās līderim Kirjakam Micotakim. Konservatīvais politiķis sola iepūst jaunu dzīvību Grieķijas ekonomikā, kas joprojām nīkuļo pēc postošās krīzes. Lielākā neziņa pirms balsojuma ir par to, vai pēc vēlēšanām Micotakim vajadzēs veidot koalīciju ar citām partijām.

Grieķi balsos par vienošanos ar Skopji

Grieķijas parlaments pēc divas dienas ilgušām debatēm ceturtdien vakarā gatavojas ratificēt premjerministra Alekša Cipra noslēgto vienošanos ar Maķedoniju par tās nosaukuma maiņu, kas Balkānu valstij pavērtu ceļu uz uzņemšanu Eiropas Savienībā (ES) un NATO. Pagājušajā svētdienā Atēnās notika vienošanās pretinieku demonstrācija, kuras laikā izcēlās sadursmes starp protestētājiem un policistiem. Arī šodien galvaspilsētā ir plānots mītiņš, kura rīkotāju mērķis ir novērst "apkaunojošās vienošanās" apstiprināšanu.

Streiks paralizējis satiksmi Grieķijā

Grieķijā trešdien norisinās 24 stundu streiks, kura dēļ apturēta pasažieru kuģu un vilcienu satiksme, arodbiedrībām pieprasot lielākas algas un pensijas.

Krievija gatava rakt bedres Maķedonijas ceļā uz NATO

Krievija piedraudējusi izmantot savas veto tiesības ANO Drošības padomē, lai bloķētu Maķedonijas nosaukuma maiņu saskaņā ar vienošanos, ko šī valsts noslēgusi ar Grieķiju. Jāatgādina, ka valsts nosaukuma maiņa uz Ziemeļmaķedoniju būtu kompromiss ar Grieķiju, kura līdz šim traucējusi Maķedonijas uzņemšanu Eiropas Savienībā un NATO. Tā kā Krievija ir ieinteresēta spriedzes saglabāšanā Balkānu reģionā un nevēlas pieļaut tālāku NATO paplašināšanos, tā brīdinājusi, ka var izmantot savas veto tiesības un bloķēt procesu par Maķedonijas nosaukuma maiņu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide