Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Grieķija

Grieķija aicina ES apturēt muitas savienību ar Turciju

Grieķijas ārlietu ministrs Niks Dendijs vērsies pie Eiropas Savienības (ES) vadības, aicinot apsvērt iespēju apturēt ES muitas savienības vienošanos ar Turciju, otrdien vēsta Grieķijas ziņu aģentūra ANA.

Borreljs: ES attiecības ar Turciju nonākušas pagrieziena punktā

Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārpolitikā Žozeps Borreljs otrdien paziņojis, ka bloka attiecības ar Turciju nonākušas svarīgā pagrieziena punktā, un aicinājis dalībvalstu līderus izšķirties par turpmāko virzienu. Spriedze ES attiecībās ar Ankaru pieaugusi Turcijas un Grieķijas konflikta dēļ, ko izraisījušas nesen atklātās dabasgāzes iegulas Vidusjūras austrumdaļā.

Tūkstošiem migrantu bez pajumtes

Ugunsgrēki, kas šonedēļ nopostīja Grieķijas lielāko migrantu nometni Lesbas salā un atstāja vairāk nekā desmit tūkstošus bez pajumtes un pārtikas, pievērsuši pastiprinātu uzmanību Eiropas Savienības (ES) gadiem neatrisinātajai problēmai – pārapdzīvotajām, antisanitārajām un slikti pārvaldītajām nometnēm kontinenta dienvidos Cilvēktiesību aktīvisti aicinājuši dalībvalstis uzņemt migrantus un nekavēties ar Savienības politikas pārskatīšanu.

Grieķijas lielākajā migrantu nometnē izcēlušies ugunsgrēki

Grieķijas lielākajā migrantu nometnē - Lesbas salā esošajā Morijas nometnē - un tās apkārtnē naktī uz trešdienu izcēlās vairāki lieli ugunsgrēki, kuru dēļ lielākā daļa nometnes iemītnieku tika evakuēti, ziņoja vietējie mediji.

Mēģina dzēst NATO valstu strīdu Vidusjūrā

Strīds par dabasgāzes ieguvi Vidusjūrā ir uzkurinājis senu nesaskaņu liesmas starp Turciju un Grieķiju. Nu abas NATO dalībvalstis ir paziņojušas par militārajām mācībām netālu no apstrīdētajām jūras robežām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide