Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Latvijas komanda aptur "vācu mašīnu"

Teicami 2024. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru iesākusi Latvijas telpu futbola izlase, kas Zemgales olimpiskajā centrā ar 5:1 sakāva Vācijas valstsvienību. Melnkalnes trenera Vasko Vujoviča vadītā komanda turnīru turpinās sestdien izbraukumā pret grupas favorīti Slovākiju, bet kvalifikācijas sacensības noslēgsies vēl ar divām spēlēm pavasarī.

Spēles pirmajā pusē mājinieki izvirzījās vadībā pēc Andreja Baklanova precīzā sitiena, bet pēc tam vairākkārt veiksmīgi pielietoja pretuzbrukumu taktiku.

Pārsvaru dubultot izdevās pēc tam, kad komandu glāba vārtsargs Artjoms Križanovskis, trešos vārtus latvieši guva drīz pēc tam, kad vācieši trāpīja pa vārtu stabu, un arī ceturtie vārti krita ātrā prettriecienā.

Ar trīs vārtiem šajā spēlē izcēlās Baklanovs.

Otrajā puslaikā Latvijas komanda jau spēlēja uz pārsvara nosargāšanu, kontrolējot notikumus laukumā. Vienīgos vārtus mājinieki ielaida spēles pirmspēdējā minūtē.

Pēc divu apļu turnīra elites kārtā iekļūs apakšgrupas uzvarētāji un četras no divpadsmit otro vietu ieguvējām, kamēr pārējās savā starpā sacentīsies pārspēlēs.

Par grupas favorīti tiek uzskatīta Slovākija, kas šogad Eiropas čempionātā sasniedza ceturtdaļfinālu.