Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

PSG futbolisti piekto gadu pēc kārtas izcīna Francijas Čempionu kausu

Parīzes Saint-Germain (PSG) futbolisti sestdien Marokas pilsētā Tanžerā piekto gadu pēc kārtas izcīnīja Francijas Čempionu kausu, ar 2:1 (0:1) pārspējot valsts čempioni Monaco.

Šī gada Francijas kausa ieguvēja PSG spēles gaitā spēja atspēlēties, jo pirmā puslaika 30.minūtē Monaco futbolists Džibrils Sidibē atklāja rezultātu, izskrienot vienatnē uz vārtiem un pārceļot bumbu pāri vārtsargam.

Tomēr spēles otrajā daļā pārsvars bija PSG vīriem, par mača varoni kļūstot komandas jaunpienācējam brazīliešu aizsargam Dani Alvisam. Vispirms viņš 51.minūtē izpildīja precīzu brīvsitienu, panākot 1:1, bet 63.minūtē izdarīja precīzu pēdējo piespēli Adrienam Rabio, kurš guva uzvaras vārtus.

Alviss tikai 12.jūlijā kļuva par PSG futbolistu, kā brīvais aģents noslēdzot divu gadu līgumu. Aizvadītajā sezonā viņš spēlēja Turīnas Juventus, kļūstot par Itālijas čempionu.

PSG Francijas Čempionu jeb superkausu izcīnīja piekto reizi pēc kārtas un septīto reizi kluba vēsturē, atkārtojot Lionas Olympique savulaik sasniegto, kas ppie trofejas arī tikusi septiņas reizes. Zīmīgi, ka Lionas klubs laika posmā no 2002. līdz 2007.gadam šo kausu, kas ievada Francijas klubu futbola sezonu, izcīnīja sešas reizes pēc kārtas.

Aizvadītajā sezonā PSG nolika valsts čempionu pilnvaras, paliekot tieši aiz Monaco komandas, taču ieguva Francijas kausu, finālā apspēlējot tieši savus sestdienas pretiniekus.

Francijas čempionāts futbolā sāksies nākamajā nedēļā.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.