Ar uzvaru NHL debitē čehu vārtsargs Dostāls

Ar uzvaru Nacionālajā hokeja līgā (NHL) svētdien debitēja čehu vārtsargs Lukāšs Dostāls, palīdzot Anaheimas Ducks savā laukumā ar 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 2:0) pēcspēles metienu sērijā pieveikt Detroitas Red Wings vienību.

21 gadu vecais Brno "Kometa" audzēknis savā debijas mačā NHL atvairīja 33 no 36 metieniem un tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

33 atvairīti metieni debijas mačā ir "Ducks" vārtsargu jauns rekords. Līdz šim rekords bija 24 atvairīti metieni pirmajā NHL spēlē. Tas piederēja uzreiz trim vārtu vīriem - Kevinam Boilam, Fredrīkam Andersenam un Mihailam Štaļenkovam.

Dostals kļuva par septīto čehu vārtsargu, kurš šosezon NHL aizvadījis vismaz vienu spēli un guvis vismaz vienu uzvaru.

Pamatlaikā ar gūtiem vārtiem uzvarētāju rindās izcēlās Trojs Terijs, Maksims Komtuā un Trevors Zegrass, kura kontā arī rezultatīva piespēle. Zegrass guva arī uzvaras vārtus "bullīšu" sērijā.

"Red Wings" rindās ar precīziem metieniem izcēlās Filips Hroneks, Tailers Bertuci un Vladislavs Namestņikovs.

Svētdienas agrajā spēlē Sentluisas "Blues" savā laukumā ar 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) pārspēja Dalasas "Stars" hokejistus.

Vēl līdz mača 59.minūtei mājinieki bija iedzinējos ar 0:1, tomēr spēles pašā izskaņā spēja izraut dramatisku uzvaru.

"Stars" otrā perioda vidū pēc Džeisona Robertsona metiena izvirzījās vadībā, tomēr 47 sekundes pirms pamatlaika beigām Džeisons Robertsons vairākumā panāca 1:1, bet Džordans Kairū 14 sekundes vēlāk atkal vairākumā izrāva mājiniekiem uzvaru.

NHL Rietumu konferences kopvērtējumā "Blues" ar 47 punktiem 36 spēlēs ieņem otro vietu, "Ducks" ar 45 punktiem 38 mačos ir ceturtie, bet "Stars" ar 36 punktiem 32 dueļos ir 12.pozīcijā. Savukārt "Red Wings" ar 36 punktiem 36 mačos ir devītie.