Rīgā +17 °C
Sestdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Latvijas junioru (U-20) hokeja valstsvienība veiksmīgi sākusi pasaules čempionāta 1.divīzijas turnīru Baltkrievijas pilsētā Bobruiskā. Pirmdien A grupas pirmās kārtas spēlē Latvijas jaunie hokejisti pieveica vienaudžus no Lielbritānijas – 6:1 (1:0, 4:0, 1:1).Spēle aizritēja ar lielu Latvijas komandas pārsvaru, taču līdz 36.

minūtei britu vārtsargu izdevās pārspēt tikai vienu reizi – rezultātu atklāja HK Rīga uzbrucējs Elvijs Biezais. Otrā perioda izskaņā maisam gals beidzot bija vaļā, un četru minūšu laikā pretinieku vārtos ielidoja vēl četras ripas. Divreiz precīzs bija Zemgus Girgensons, pa reizei Kristains Pelšs un vēlreiz Biezais.Trešās trešdaļas sākumā Lielbritānijas hokejistiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu un gūt goda vārtus, bet pamatlaika izskaņā Juris Upītis trim rezultatīvām piespēlēm mačā pievienoja arī gūtos vārtus – 6:1.Nākamo spēli Leonīda Beresņeva un Aigara Ciprusa vadītā Latvijas komanda aizvadīs otrdien pret Ukrainu. Vēl spēļu secībā būs jātiekas ar Japānas, Itālijas un Baltkrievijas hokejistiem. Elites divīzijā iekļūs grupas uzvarētāji.Citā pirmās kārtas spēlē Itālijas U-20 ar 6:0 pieveica Japānu, bet Baltkrievija ar 7:2 Ukrainu.

Pasaules U-20 čempionāts, 1.divīzija

Lielbritānija – Latvija 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)

Vārti: 13:18 Biezais Bičevskis, Freibergs) – 0:1, 35:27 Girgensons (Upītis) – 0:2, 35:42 Pelšs (Straupe, Girgensons) – 0:3, 38:03 Girgensons (Ķēniņs, Upītis) – 0:4, 39:34 Biezais (Upītis, Freibergs, maz.) – 0:5, 42:31 Skvirss (Deiviss, Longs, vair.) – 1:5, 54:02 Upītis (Girgensons, Ķēniņš) – 1:6
Metieni: 14 - 48
Soda min.: 14 - 10